Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Remontują drogę w Górnowoli

Dodał: administrator Data: 2021-05-28 15:02:51 (czytane: 208)

W ramach dobrze układającej się współpracy z Zarządem Powiatu Buskiego i wspólnie złożonego wniosku rozpoczął się remont drogi powiatowej w Górnowoli na odcinku o długości 2,3 km. Koszt inwestycji to blisko 1,5 mln złotych.

Zakres robót obejmuje m.in.: poszerzenie jezdni do 5,5 m, przebudowę skrzyżowań i zjazdów na drogi boczne oraz do posesji i działek rolnych, utwardzenie poboczy materiałem kamiennym, regulację odwodnienia, budowę peronów przystankowych, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.
Projekt pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 0128T Piasek Wielki – Rzegocin- Górnowola – Pawłów dł. 2355 m”, którego łączna wartość to 1 450 197,01 zł, realizowany jest przez Powiat Buski.  Przewidziany do remontu odcinek drogi zaczyna się od skrzyżowania z drogą krajową nr 79 i przebiega przez całą długość miejscowości Górnowola.
Dofinasowanie na realizację zadania Powiat Buski otrzymał z budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Wsparcia finansowego udzieliła również Gmina Nowy Korczyn, przekazując uchwałą Rady Miejskiej kwotę 145 tys. zł.

gornowola1.jpg

gornowola2.jpg

Zobacz także

Turniej Siatkówki Plażowej

Dodane: 2021-07-30 13:24 - Komentarze  (0)  czytane (187)

TAGI:


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Konsultacje społeczne - kampania Stop Powodzi

Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn z racji zagrożenia powodziowego jakie występuję na terenie gminy zaprasza wszystkich mieszkańców...