Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Przedszkolaki w świecie teatru

Dodał: administrator Data: 2021-03-22 07:41:43 (czytane: 229)

Zabawy w teatr wszechstronnie i intensywnie wpływają na rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. Teatr, jest dla dzieci rzeczywistością wyjątkową, w której wszystko może się zdarzyć, a odtwórca roli ma okazję realizować swoje marzenia, by stać się kimś innym.

Wprowadzenie dzieci w świat sztuki poprzez zabawy teatralne przynosi im wiele korzyści, rozwija wyobraźnię, doskonali mowę, która staje się wyrazista i melodyjna, sprzyja umuzykalnieniu, rozwija płynność ruchów oraz zwiększa poczucie własnej wartości.
W ciągu minionego tygodnia najmłodsze przedszkolaki przeniosły się w świat teatru. Wzbogaciły swój słownik o takie pojęcia jak: scena, widownia, kurtyna, aktor, kostiumy, choreografia. Niespodzianką dla przedszkolaków były krótkie scenki teatralne przygotowane przez wychowawczynie - teatr cieni na podstawie utworu T. Fiutowskiej ,,Przedwiośnie w lesie” oraz bajka ,,Trzy świnki”, teatrzyk kukiełkowy - ,,Dobre maniery”, teatrzyk z wykorzystaniem ,,Atelier. Baśnie i legendy” wydawnictwa WSiP.
Podsumowując, przedszkolaki wspólnie z nauczycielkami uszeregowały zdobytą w tym tygodniu wiedzę i z wielką radością wykorzystywały przygotowane i zgromadzone rekwizyty do twórczych zabaw teatralnych. Tego typu aktywności wywierają duży na wpływ wszechstronny rozwój dzieci.

Marta Gajek
Agnieszka Kowalska


Zdjęć w galerii: 24

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ostrzeżenie meteorologiczne obowiązujące w dniu 26.04.2021 r.

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie prognozuje spadek temp. przy gruncie do - 5 stopni C....