Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Dzień Flagi w grupach przedszkolnych

Dodał: administrator Data: 2021-05-13 10:26:28 (czytane: 237)

30 kwietnia 2021 roku wszystkie grupy przedszkolne z Nowego Korczyna obchodziły Dzień Flagi.

Głównym celem tego wyjątkowego dnia było kształtowanie miłości  i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz utrwalenia symboli narodowych. Dzieci wykonały samodzielnie na tę uroczystość flagę, a także kolorowały godło Polski. Obejrzały film przygotowany przez Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie, pt. „Polak mały”, gdzie w przystępny sposób przedszkolaki powtórzyły swoją wiedzę na temat symboli narodowych oraz poznały legendę powstania naszego kraju. Recytowały także patriotyczne wiersze, w tym „Katechizm polskiego dziecka” W. Bełzy oraz „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego.
W trakcie uroczystości przedszkolaki otrzymały od przedstawicieli władz samorządowych Miasta i Gminy Nowy Korczyn oraz Biblioteki Centrum Kultury symboliczne flagi i patriotyczne naklejki, za co serdecznie dziękujemy.
Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna. Uczucia patriotyczne i szacunek do symboli narodowych warto pielęgnować od najmłodszych lat.

Zdjęć w galerii: 22

Zobacz także

Ostrzeżenie meteorologiczne na dzień 18-22.06.2021 r.

Dodane: 2021-06-17 14:30 - Komentarze  (0)  czytane (48)

TAGI:


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Konsultacje społeczne - kampania Stop Powodzi

Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn z racji zagrożenia powodziowego jakie występuję na terenie gminy zaprasza wszystkich mieszkańców...