Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zwycięstwo OSP Kargów w VII Mistrzostwach Polski w Piłce Błotnej

Dodał: administrator Data: 2017-09-13 21:20:47 (czytane: 762)

W sobotę 09.09.2017 roku nad zalewem w Biszczy- Żary k. Biłgoraja odbyły się VII Mistrzostwa Polski w Piłce Błotnej. Województwo Świętokrzyskie reprezentowały dwie drużyny OSP Kargów oraz Szybcy i Wściekli Cieszkowy. Szybcy i Wściekli Cieszkowy ( powiat kazimierski) oraz OSP Kargów (powiat buski) obie drużyny reprezentowały po raz pierwszy Nasze Województwo na wyjeździe.

pilka5.jpg 

W rozgrywkach wzięło udział 5 drużyn Torfowy DrTusz Białystok, BKS Roztocze, BKP Rakovia Gepard, Szybcy  i Wściekli Cieszkowy oraz OSP Kargów - system rozgrywek był każdy z każdym. Najsilniejszą drużyną na VII Mistrzostwach Polski w Piłce Błotnej okazała się ta, która swoje pierwsze kroki zaczynała rok temu na Pucharze Polski w Błotnowoli.

pilka1.jpg
Mistrzami w Biszczy 2017 roku zostali strażacy z OSP Kargów.
Swoją przygodę w piłce  zaczęli około 6 lat temu, kiedy to Gmina Tuczępy organizowała turnieje   w piłce halowej oraz na orliku i tu również nie było na nich mocnych, zawsze przyjeżdżali z trofeami, a najczęstszym było pierwsze miejsce. Rok temu, bo w 2016 zapisali się po raz  pierwszy na nietypową dyscyplinę sportową jaką jest piłka błotna czyli gra w błocie. Zajęli wtedy 5 miejsce.   W tym roku 13 sierpnia po raz drugi zagrali w Błotnowoli i okazali się być „czarnym koniem” zajęli 3 miejsce ( było o nich głośno na samym turnieju jak i w swojej gminie). W minioną sobotę pojechali do Biszczy spróbować swoich umiejętności 150 km od domu i WIELKI SUKCES – ZWYCIĘSTWO! Okazali się bezkonkurencyjni  zdobyli I miejsce z najwyższą liczbą punktów. Pierwszy mecz rozegrali z BKS Roztocze Krasnobród z wynikiem 2-0 , drugi z Torfowy Dr Tusz Białystok 0-0,trzeci z Szybcy i Wściekli Cieszkowy 2-1, a ostatni mecz z BKP Rakovia Gepard 2-0  i tym samym „ośmiu wspaniałych”  z radością i dumą wrócili na swoją malutką wieś Kargów, gdzie czekano na nich jak na olimpijczyków. Gratulacji nie było końca, osobiście i na portalu społecznościowym . W skład drużyny OSP Kargów wchodzą: 1. Kozioł Adam, 2. Borek Kamil, 3. Juszczak Konrad, 4. Patrzałek Krystian, 5. Pasternak Tobiasz, 6. Farbota Karol, 7. Mrowiński Dawid,  8. Drozdowski Damian – bramkarz,  który otrzymał statuetkę dla najlepszego bramkarza turnieju.
Szybcy i Wściekli Cieszkowy wystąpili w składzie: 1. Hubert Molo, 2. Piotr Mogiła, 3. Maciek Gołębiowski, 4. Bartek Szpak, 5. Mateusz Rogala,   6. Grzegorz Kowalski.
Szybcy i Wściekli Cieszkowy zajęli III miejsce co też jest dla Nich WIELKIM sukcesem ponieważ rozgrywkach błotnych brali udział po raz drugi. Pierwszy raz wystąpili na VI Pucharze Polski w Błotnowoli, gdzie mieli przyjemność zobaczenia jak ciężko się gra w błocie. Postanowili jednak, że nie dadzą za wygraną i spróbują swoich sił w Mistrzostwach, gdzie godnie reprezentowali Województwo Świętokrzyskie.
Obie drużyny  do udziały w  Mistrzostwach zachęcał Łukasz Gajek – Prezes Stowarzyszenia Nasze Powiśle.
 pilka2.jpg
Ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco :

I miejsce    -  OSP Kargów (10 pkt)
II miejsce   -  Torfowy DrTusz Białystok (6 pkt)
III miejsce  -  Szybcy i Wściekli Cieszkowy (5 pkt)
IV miejsce  -  BKS Roztocze (3 pkt)
V miejsce   -  BKP Rakovia Gepard (2 pkt)
pilka3.jpg
Najlepszym strzelcem został Mateusz Rogala reprezentujący Szybkich i Wściekłych Cieszkowy z ilością 5 bramek.
Najlepszym bramkarzem został Damian Drozdowski, który dzielnie bronił bramki OSP Kargów z ilością jednego straconego gola.
pilka4.jpg
 GRATULUJEMY  zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów piłkarskich w regionach, Polsce, a może i za granicą.

Kamila Drozdowska
 

Zobacz także

I Świętokrzyskie Forum Rolnicze

Dodane: 2018-06-19 13:03 - Komentarze  (0)  czytane (68)

TAGI:


Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.158.15.97

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dzień Strażaka - 4 maja

Z okazji Dnia Strażaka składamy życzenia wszystkim tym, którzy społecznie i zawodowo pełnią służbę pożarniczą oraz dziękujemy za waszą...