Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zwracamy się z prośbą do mieszkańców o właściwą segregację odpadów komunalnych

Dodał: administrator Data: 2018-12-28 11:26:49 (czytane: 933)

W 2018 roku, w dniach zbiórek odpadów komunalnych, firma ,,EKOM” przeprowadziła na terenie gminy kontrole prawidłowej segregacji odpadów. Główną przyczyną podjęcia powyższych działań jest zgłaszana przez firmę odbierającą odpady niewłaściwa bądź niepełna segregacja odpadów w gospodarstwach domowych.

Analiza sprawozdania złożonego przez firmę odbierającą odpady komunalne z terenu gminy Nowy Korczyn za rok 2018 wykazała, iż masa odpadów zbieranych w sposób selektywny jest niska, a rosną ilości odpadów zmieszanych, co będzie skutkować nieosiągnięciem wymaganego poziomu recyklingu, a w dalszej kolejności nałożeniem na gminę kar pieniężnych. Sytuacja taka może spowodować podwyższenie stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Deklarując selektywną zbiórkę odpadów, mieszkaniec zobowiązany jest do segregowania  plastiku i metalu, szkła, papieru oraz odpadów biodegradowalnych. Takie odpady nie mogą trafiać do odpadów zmieszanych.  Zadaniem mieszkańców jest oddawanie odpadów należycie przygotowanych i posegregowanych. W przypadku gdy w odpadach zmieszanych znajduję się duża ilość odpadów nadających się do ponownego wykorzystania zwiększają one masę śmieci składowanych na wysypisku bez możliwości odzysku odpadów.
W związku z powyższym, prosimy mieszkańców o przestrzeganie zasad segregacji odpadów oraz o oddawanie odpadów komunalnych zgodnie ze złożoną w Urzędzie Gminy deklaracją o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Zasady segregacji odpadów zostały wyjaśnione w ulotce na temat zasad segregacji odpadów dostępnej poniżej

Zasady segregacji odpadów komunalnych na terenie Gminy Nowy Korczyn -ulotka[PDF]

Zobacz także

Sobótki 2019 w Nowym Korczynie

Dodane: 2019-06-17 13:54 - Komentarze  (0)  czytane (134)

TAGI:


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ostrzeżenie meteorologiczne na dzień 18.01.2019 r.

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie prognozuje opady śniegu z deszczem powodujące gołoledź....