Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zmarł Stanisław Siekierski, zasłużony ludowiec, dowódca Batalionów Chłopskich

Dodał: administrator Data: 2018-02-21 11:42:07 (czytane: 1395)

W sobotę zmarł Stanisław Siekierski, zasłużony działacz ruchu ludowego, ojciec posła do Parlamentu Europejskiego, Czesława Siekierskiego. Miał ponad 98 lat. Pogrzeb odbędzie się w sobotę 24 lutego o godzinie 12 w kościele w Oleśnicy.

Stanisław Siekierski urodził się 25 września 1919 roku w Pieczonogach w gminie Oleśnica w powiecie staszowskim, gdzie mieszkał całe życie. Ukończył Szkołę Podstawową w Oleśnicy oraz Szkołę Handlową w Stopnicy. Dalszą naukę przerwał wybuch II wojny światowej, w czasie której walczył z Niemcami w Batalionach Chłopskich, był dowódcą lokalnego oddziału.

Po wojnie prowadził własne gospodarstwo rolne, działał też w Polskim Stronnictwie Ludowym, najpierw Stanisława Mikołajczyka, a następnie w Zjednoczonym Stronnictwie Ludowym oraz ponownie w odrodzonym Polskim Stronnictwie Ludowym. Przez 29 lat pełnił funkcję prezesa Zarządu Gminnego w Oleśnicy. Wychował dwoje dzieci - Władysławę i Czesława.

siekierski.jpg
Stanisław Siekierski podczas swoich 97 urodzin. Życzenia składali mu wtedy starosta staszowski Michał Skotnicki i Stanisława Błażejowska.

/echodnia.eu/

Zobacz także

Wyniki i terminarz rozgrywek Ligii Gminnej Gminy Nowy Korczyn 2019

Dodane: 2019-07-10 14:48 - Komentarze  (0)  czytane (340)

TAGI:


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Opłaty i terminy uiszczania opłat

Na terenie Gminy Nowy Korczyn od 1 lutego 2019 obowiązują następujące stawki opłat za gospodarowanie odpadami ...