Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Złote Gody w gminie Nowy Korczyn

Dodał: administrator Data: 2018-07-04 13:57:42 (czytane: 1014)

Sobota, 16 czerwca, była ważnym dniem dla 28 par małżeńskich z terenu gminy Nowy Korczyn, które w tym roku świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Na uroczystość wręczenia medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” zaproszenie przyjęło 16 par.

Odznaczenia nadane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę wręczył wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski w asyście wójta gminy Nowy Korczyn Pawła Zagai oraz posła na Sejm RP Krystiana Jarubasa. W uroczystości wzięli również udział: Karol Kliś – przedstawiciel Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa, Kazimiera Gołdyn – Przewodnicząca Rady Gminy, Piotr Strach zastępca wójta, Józef Boduszek sekretarz, Małgorzata Wesołowska- zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, proboszcz parafii Nowy Korczyn ks. Grzegorz Kowalik, proboszcz parafii Strożyska ks. Marek Wesołowski oraz proboszcz parafii stary Korczyn ks. Dziekan Marek Małczęć.
Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze. Były gratulacje, kwiaty, pamiątkowe dyplomy, życzenia oraz tradycyjna lampka szampana. Uroczystość uświetnił występ uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie oraz dziecięcego zespołu ludowego „Wianeczek”.
Medale "Za długoletnie pożycie małżeńskie" przyznane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej otrzymali:
Bernat Zygmunt Leon i Halina, Boduszek Zdzisław Jan i Wanda, Bronkowski Alfred Teofil i Marianna, Bugaj Stanisław i Danuta, Czupryna Tadeusz Stefan i Krystyna, Dołek Marian i Janina Władysława, Dryja Władysław i Wanda Bronisława, Galus Stefan i Irena, Gawlik Andrzej i Leokadia, Kawa Ryszard Józef i Wiktoria Maria, Kliś Władysław i Anna, Kochanowicz Czesław i Felicja Janina, Kostka Stefan Roman i Kazimiera, Kozak Julian i Danuta Władysława, Król Józef i Krystyna, Niemczura Zygmunt Stanisław i Władysława Alfreda, Nowak Tadeusz i Kazimiera Janina, Olejarnik Jerzy Teodor i Barbara Augusta, Satalecki Józef Stefan i Janina, Siemieniec Andrzej i Halina Maria, Siemieniec Zdzisław Stanisław i Marianna, Skorupa Stanisław Andrzej i Rozalia, Skowron Stanisław i Władysława Lucyna, Suchy Stanisław i Helena, Szafranek Józef Tadeusz i Danuta, Szelągowski Krzysztof i Stanisława, Wasilewski Zygmunt i Janina, Wolański Jan i Helena Bronisława.

Zdjęć w galerii: 37

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Opłaty i terminy uiszczania opłat

Na terenie Gminy Nowy Korczyn od 1 lutego 2019 obowiązują następujące stawki opłat za gospodarowanie odpadami ...