Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zawody strażackie w Nowym Korczynie

Dodał: administrator Data: 2018-05-07 22:41:15 (czytane: 1353)

Sportowa rywalizacja, wspaniała atmosfera oraz strażacki doping to wszystko towarzyszyło Gminnym Zawodom Sportowo-Pożarniczym, które odbyły się w dniu 6 maja 2018 r. na stadionie sportowym w Nowym Korczynie.

Do zawodów zgłosiło się 10 zespołów z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej Gminy, w tym   2  Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze  Męska i Żeńska  CTIF  z Nowego Korczyna a także Kobieca Drużyna Pożarnicza z Nowego Korczyna . Strażacy - ochotnicy zmagali się w sztafecie pożarniczej z przeszkodami oraz w ćwiczeniu bojowym. O zwycięstwie zadecydował   łączny czas uzyskany przez poszczególne jednostki w obu konkurencjach. Najlepsza okazała się drużyna OSP z Błotnowoli , wyprzedzając w kolejności: OSP Nowy Korczyn , OSP Parchocin , OSP Sępichów , OSP Czarkowy  ,  OSP Stary Korczyn, OSP Strożyska. Za  udział w zawodach  Urząd Gminy ufundował  puchary dla jednostek OSP, które miały najlepszy osiągnięty czas wykonanych ćwiczeń oraz nagrody pieniężne dla każdej drużyny.

Rozegrane ćwiczenia pożarnicze  były okazją do sprawdzenia przygotowania kondycyjnego, mobilności i zaangażowania strażaków poszczególnych jednostek.
Organizatorami zawodów byli: Paweł Zagaja Wójt Gminy Nowy Korczyn i Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Nowym Korczynie. Nad całością czuwała komisja sędziowska, której przewodniczył st.kpt.mgr Tomasz Majcher  z Komendy Powiatowej PSP w Busku Zdroju przy sumiennej pomocy druhów strażaków z sąsiednich gmin Solec-Zdrój i Wiślica.

Powyższe ćwiczenia pożarnicze gościnnie zaszczycili Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju Artur Brachowicz oraz Starszy inspektor ds. operacyjnych Jacek Piotrowski

Zdjęć w galerii: 59

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Opłaty i terminy uiszczania opłat

Na terenie Gminy Nowy Korczyn od 1 lutego 2019 obowiązują następujące stawki opłat za gospodarowanie odpadami ...