Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Z sesji Rady Miejskiej w Nowym Korczynie

Dodał: marzena Data: 2021-01-04 10:35:16 (czytane: 197)

W dniu 28 grudnia 2020 r. odbyła się sesja Rady Miejskiej w Nowym Korczynie. Pierwsze uchwały, nad którymi pochylili się radni, dotyczyły uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Nowy Korczyn na lata 2021-2032 oraz budżetu gminy na 2021, który jest budżetem zrównoważonym. Zarówno dochody jak i wydatki budżetowe ustalono na poziomie 27 618 839,66 zł.

Następnie ustalona została dopłata do taryfy za zbiorowe odprowadzanie ścieków na 2021 rok. Z uchwały tej wynika, że odbiorcy za m3 wody zapłacą o 20 gr netto więcej niż płacili do tej pory. Opłata za ścieki natomiast pozostanie na dotychczasowym poziomie. 

 
Podczas poniedziałkowej sesji radni przyjęli też uchwałę w sprawie połączenia instytucji kultury – Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Korczynie. Przyjęto także Statut nowej instytucji o nazwie Biblioteka Centrum Kultury.


Inne przyjęte na sesji uchwały dotyczyły: rozpatrzenia skargi na działalność burmistrza Miasta i Gminy Nowy Korczyn oraz przyjęcia na 2021 rok Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Harmonogram odbioru odpadów w I półroczu 2021 r.

Harmonogram odbioru odpadów segregowanych i komunalnych przez firmę P.U.H. ,,ECO TECH’’ KAROL WIŚNIEWSKI z terenu gminy...