Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

XX Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy ,,Święty Krzyż 2019”

Dodał: administrator Data: 2019-10-17 09:25:40 (czytane: 829)

28 września 2019 r. członkowie Drużyny Harcerskiej działającej w Zespole Szkolno - Przedszkolnym wspólnie z opiekunami wyruszyli na szlaki Gór Świętokrzyskich.

W XX Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym „Święty Krzyż 2019” uczestniczyło 3484 turystów-pielgrzymów, którzy  wędrowali 12 trasami.  Pielgrzymi z Nowego Korczyna dotarli na Święty Krzyż trasą Benedyktyńską. Ten szlak wybrało 667 uczestników rajdu. Trasa rozpoczynała się przy kościele parafialnym w Hucie Nowej. Wszyscy dotarli szczęśliwie pod opieką przewodnika PTTK.
Celem wyprawy było oddanie czci relikwiom Krzyża Świętego oraz podziwianie piękna przyrody Gór Świętokrzyskich. Harcerze mogli zobaczyć gołoborza i wsłuchać się w ciekawe historie i legendy związane z tym miejscem. Na Świętym Krzyżu odwiedzili Kościół p.w. Trójcy Świętej oraz kaplicę, w której ucałowali Relikwie tak ważne dla każdego chrześcijanina. Po gorącym posiłku zebrani uczestniczyli w uroczystej Mszy św. polowej, sprawowanej przez biskupów diecezji kieleckiej, sandomierskiej i radomskiej oraz wielu kapłanów, którzy wspólnie z pielgrzymami wyruszyli na pielgrzymi szlak.
W godzinach wieczornych uczestnicy rajdu zmęczeni ale szczęśliwi wrócili do swoich domów.

Maria Błach

Zdjęć w galerii: 7

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dzień Edukacji Narodowej - 14 października

Wszystkim Pracownikom Oświaty serdecznie dziękujemy za cierpliwość, wyrozumiałość oraz poświęcenie wkładane w wychowanie dzieci i młodzieży....