Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

XII Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny

Dodał: administrator Data: 2017-06-19 08:13:45 (czytane: 2368)

W dniu 4 czerwca 2017 r. w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, odbył się XII Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny.

Jarmark Agroturystyczny oficjalnie otworzyli: dyrektor Urzędu Marszałkowskiego – Jacek Kowalczyk oraz dyrektor Muzeum Wsi Kieleckiej – Mariusz Masny. Wzięli w nim  udział przedstawiciele naszej gminy: członkinie Stowarzyszenia KGW Korczynianie nad Nidą, pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury, Punktu Informacji Turystycznej, Urzędu Gminy oraz OSP. Do skansenu koło Chęcin przybyli licznie turyści z całego województwa świętokrzyskiego, w tym stowarzyszenia, instytucje kultury, koła gospodyń wiejskich, kapele regionalne i zespoły śpiewacze oraz twórcy ludowi i producenci artykułów żywnościowych. Atrakcją dla zwiedzających były zagrody wiejskie, kościół i inne zabudowania, w tym dworskie. Liczne rzesze zwiedzających przyciągał nie tylko relaks na świeżym powietrzu, ale również stoiska z różnościami kulinarnymi i innymi wytworami regionalnymi.

Koła Gospodyń wiejskich serwowały ciasta własnego wypieku, pierogi z różnym, wymyślnym nadzieniem, pajdy chleba ze smalcem, ogórki kiszone, placki z cukinii, naleśniki, gołąbki, zupy regionalne oraz inne smakołyki ze zdrowych produktów.

Dużym przeżyciem dla przybyłych były konkursy: kulinarny ,,Wiejskie fit‘’ i drugi ,,Świętokrzyski etnogadżet ‘’.

Panie ze Stowarzyszenia KGW Korczynianie nad Nidą przystąpiły do konkursu kulinarnego, na który zgłosiły zupę krem z pokrzywy. Jest to doskonała zupa, pełna odżywczych składników: witamin i minerałów, polecana szczególnie dla osób z nadwagą i niedoborem witamin. Za tę wyjątkową potrawę otrzymały dyplom i podziękowanie. Zupa chociaż rzadko spotykana wszystkim bardzo smakowała i nie parzyła.

Nowy Korczyn przygotował do prezentacji różne ciasta, smaczny kociołek, w którym znajdowała się fasola korczyńska ,,Piękny Jaś’’, barszczyk czerwony z krokietem i pierogi oraz pajdy chleba ze smalcem.

Atrakcją jarmarku były występy zespołów ludowych. Przybyłym bardzo podobał się zespół świętokrzyski ,,Jędrusie‘’. Jednak tłumy fanów przyciągnął piosenkarz disco polo Zenon Martyniuk i zespół ,,Akcent‘’.

Ligia Płonka

Punkt Informacji Turystycznej

Zdjęć w galerii: 17

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.231.244.12

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Przypomnienie o zasadach segregacji odpadów na terenie Gminy Nowy Korczyn

Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn przypomina po raz kolejny mieszkańcom gminy, a w szczególności tym, którzy zadeklarowali się do selektywnego...