Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wymiana wodomierzy

Dodał: administrator Data: 2019-11-21 07:09:03 (czytane: 1061)

Gmina Nowy Korczyn informuje, że w związku z realizacją projektu pod nazwą „Podniesienie jakości obsługi mieszkańców, poprzez wdrożenie innowacyjnych rozwiązań wpływających na poprawę efektywności i dostępności e-usług w gminach Stopnica, Wiślica, Solec-Zdrój, Nowy Korczyn, Tuczępy, Pacanów” na terenie gminy trwa wymiana wodomierzy.

Projekt zakłada wymianę wodomierzy, których odczyt odbywać się będzie w sposób zdalny, drogą radiową. We wszystkich nieruchomościach wymienione zostaną liczniki wodociągowe, a ich odczyt nie będzie wiązał się z koniecznością odwiedzenia każdej posesji. Zapłata za pobraną wodę oraz ścieki uregulowana będzie mogła zostać z wykorzystaniem e-usług na podstawie przesłanej elektronicznie faktury oraz będzie można skorzystać z płatności elektronicznej. W pierwszej kolejności liczniki zostały wymienione
w następujących miejscowościach: Piasek Wielki, Badrzychowice, Strożyska, Sępichów, Ucisków, następnie Czarkowy, Żukowice, Stary Korczyn, Winiary Dolne, Łęka, Podraje, Podzamcze.
Liderem projektu jest Gmina Stopnica. Wartość projektu opiewa na kwotę: 7 290 935,70 zł, w tym dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 wynosi: 5 556 410,17 zł. Koszt realizacji projektu na terenie gminy Nowy Korczyn to 1 116 66,82 zł przy dofinansowaniu 867 235,00 zł i wkładzie własnym 249 031,82 zł.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Akademia z okazji Święta Niepodległości w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Nowym Korczynie

„Bóg, Honor, Ojczyzna” to słowa bliskie każdemu Polakowi kochającemu swój kraj i te właśnie słowa stały się mottem...