Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wymiana sieci wodociągowej w Nowym Korczynie

Dodał: administrator Data: 2020-05-11 10:23:08 (czytane: 639)

W ostatnim czasie rozpoczęła się przebudowa wodociągu w Nowym Korczynie, której całkowity koszt to blisko 1,6 mln złotych. Przedsięwzięcie to jest częścią II etapu rewitalizacji - wielowątkowego projektu o wartości 5,8 mln złotych, podczas którego Nowy Korczyn przechodzi kolejną dużą metamorfozę.

Przebudowa wodociągu przewiduje wymianę awaryjnej, będącej w złym stanie technicznym sieci wodociągowej przy ul. Farnej, Kingi, Buskiej, Armii Krajowej, Grotnickiej Górnej. Powstanie tam nowa sieć wraz z przepięciem istniejących przyłączy, które doprowadzają wodę do istniejącej zabudowy mieszkaniowej w tym rejonie. Zadanie ma również na celu spięcie wodociągu znajdującego się przy ul. Grotnickiej Górnej z wodociągiem przy ul. Stopnickiej. Termin zakończenia inwestycji został wyznaczony na koniec października 2020 r. Wykonawcą zadania jest forma Buskopol S.A. z Buska Zdroju.


wod1.jpg


wod2.jpg

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Harmonogram odbioru odpadów na rok 2020 - Uwaga odbiór wszystkich odpadów w jednym dniu

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych i segregowanych z terenu gminy Nowy Korczyn...