Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wycieczka do Warszawy

Dodał: administrator Data: 2019-06-24 13:36:19 (czytane: 634)

W dniu 13 czerwca 2019 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Starym Korczynie uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Było to wydarzenie tym donioślejsze, że uczestnicy wyjazdu w pierwszej kolejności zwiedzili Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Dzieci miały okazję obserwować obrady sejmu, spotkać znanych parlamentarzystów oraz zjeść pełny obiad w sejmowej stołówce. Za te atrakcje szczególne podziękowania składamy panu posłowi Krystianowi Jarubasowi, który nie tylko zaprosił uczniów naszej szkoły do gmachu Sejmu, ale również zafundował  posiłek oraz towarzyszył szkolnej grupie podczas całego pobytu.
W dalszej kolejności wycieczkowicze weszli na taras widokowy Stadionu Narodowego, który zgodnie z ich relacją, zrobił ogromne wrażenie. Aby w pełni wykorzystać  pobyt w tak odległym miejscu, uczniowie pod okiem historyka – p. P. Kulika zapoznali się z historią najważniejszych warszawskich zabytków, budowli i miejsc takich jak: Rynek Starego Miasta, Plac Józefa Piłsudskiego wraz z Grobem Nieznanego Żołnierza,  pomnik Nike, plac Zamkowy i dziedziniec Zamku Królewskiego, Kolumnę Zygmunta, archikatedrę św. Jana Chrzciciela oraz pomnik Małego Powstańca. Wracając Krakowskim Przedmieściem dzieci przechodziły również obok Pałacu Prezydenckiego.
Uczniowie wrócili do domu późnym wieczorem i chociaż bardzo zmęczeni, to pełni wrażeń po niezapomnianym wyjeździe do stolicy. 
   

S.C.

Zdjęć w galerii: 18

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Przypomnienie o zasadach segregacji odpadów na terenie Gminy Nowy Korczyn

Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn przypomina po raz kolejny mieszkańcom gminy, a w szczególności tym, którzy zadeklarowali się do selektywnego...