Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wizyta Księdza Biskupa w Zespole Szkół w Nowym Korczynie

Dodał: a.nowak Data: 2016-12-14 12:12:27 (czytane: 3222)

W dniu 5 grudnia 2016 r. ks. bp Jan Piotrowski gościł w Zespole Szkół w Nowym Korczynie. Spotkanie to odbyło się na sali gimnastycznej w budynku gimnazjum.

„Bądź pozdrowiony Gościu nasz, w radosne progi nasze wejdź…” - tym radosnym śpiewem uczniowie, nauczyciele i licznie zgromadzeni goście przywitali czcigodnego ks. biskupa w Zespole Szkół w Nowym Korczynie. Uśmiechnięty Gość witał się z nami gestem, słowem i uściskiem dłoni .

Jego Eminencja ks. biskup Jan Piotrowski przybył w towarzystwie ks. dziekana dekanatu nowokorczyńskiego, Marka Małczęcia oraz proboszcza naszej parafii ks. Grzegorza Kowalika. Przybyłych gości powitała dyrektor Barbara Karnawalska, która zwróciła uwagę na ogromną potrzebę wspólnego oddziaływania kościoła, szkoły i rodziny na wychowanie młodego pokolenia, któremu zagraża szybki rozwój cywilizacji. Podkreśliła również, iż wszystkim, zarówno dzieciom jak i dorosłym , potrzebny jest kodeks wartości.

Następnie dyrektor udzieliła głosu przedstawicielom uczniów. Szkołę podstawową reprezentowała  przewodnicząca szkoły Gabriela Stankiewicz, która  zaprezentowała ciekawe informacje dotyczące szkoły. Julia Szafraniec, przewodnicząca SU gimnazjum, opowiedziała o historii Samorządowego Gimnazjum im . św. Kingi w Nowym Korczynie. Potem uczniowie zaprezentowali program artystyczny. Maciej Szczepanek – 3- latek, uczęszczający do Punktu Przedszkolnego w Nowym Korczynie, powiedział wiersz i zaśpiewał piosenkę. Zachwycił wszystkich swoją spontanicznością, jednocześnie wprowadził radosny nastrój.

Nawiązując do zakończonego Roku Miłosierdzia Bożego w Kościele Katolickim, uczniowie gimnazjum przedstawili montaż słowno - muzyczny, w którym zostały wykorzystane fragmenty „Dzienniczka” św. Faustyny Kowalskiej, przybliżające głębokie prawdy o Bożym miłosierdziu. Uczniów przygotowywał katecheta p. Krzysztof  Błach, zaś o oprawę  muzyczną zadbał p. Radosław Kornaś.  

Dekoracje wykonały przy pomocy uczniów p. Małgorzata Wilewska i p. Małgorzata Wach .
W dalszej kolejności zaprezentowali się uczniowie ze szkoły podstawowej, którzy występują w szkolnym zespole „Wianeczek” od lat prowadzonym przez p. Urszulę Strzelecką. Dzieci zaśpiewały przyśpiewki regionalne i zaprezentowały tańce ludowe.

Ks. biskup Jan Piotrowski wręczył legitymacje członkowskie przedstawicielom Szkolnego Koła Caritas. Po części artystycznej, nawiązując do inscenizacji, uwrażliwiał młodzież na zagrożenia, które niesie współczesny świat oraz wskazał na mocną wiarę w miłosierdzie Boże, o którym Jan Paweł II powiedział, że jest to element konieczny na drodze do prawdziwego szczęścia człowieka. Na zakończenie przemówienia Jego Ekscelencja zaprosił wszystkich do wspólnej modlitwy oraz udzielił obecnym pasterskiego błogosławieństwa.

Dyrekcja Zespołu Szkół w Nowym Korczynie w imieniu całej społeczności szkolnej wyraziła wdzięczność ks. biskupowi za przybycie, poświęcony czas, życzliwość, błogosławieństwo i modlitwę. Przedstawiciele SU obu szkół wręczyły Gościowi pięknego anioła wykonanego przez uczniów . Słowa wdzięczności wyraził także Wójt Gminy Nowy Korczyn Paweł Zagaja, który ofiarował ks. biskupowi fotografię przedstawiającą Nowy Korczyn. Do podziękowań dołączyli się przedstawiciele Rady Rodziców oraz  pracownicy ZS w Nowym Korczynie.
    
Na zakończenie wszyscy zebrani zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z ks. biskupem. Przy pożegnaniu Dostojnego Gościa nie mogło zabraknąć wzruszającego śpiewu „Żegnamy Cię, Alleluja”.

Było to niezwykłe wydarzenie  w życiu naszej placówki. Ks. biskup Jan Piotrowski rzadko odwiedza szkoły, dlatego czujemy się szczęśliwi i zaszczyceni, że zechciał gościć u nas. Mądre słowa Eminencji dodały otuchy i będą stanowić zachętę do dalszej owocnej pracy. Spotkanie to na długo pozostanie w sercach wszystkich zebranych.

Zespół Szkół w Nowym Korczynie

Zdjęć w galerii: 25

Komentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.238.225.8

Kaleigh (2017-03-15 17:08:17)

Deep thinking - adds a new diseominn to it all.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Przypomnienie o zasadach segregacji odpadów na terenie Gminy Nowy Korczyn

Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn przypomina po raz kolejny mieszkańcom gminy, a w szczególności tym, którzy zadeklarowali się do selektywnego...