Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wiwat Maj, Trzeci Maj!

Dodał: administrator Data: 2019-05-07 11:39:27 (czytane: 1230)

W tym roku mija 228 lat od uchwalenia Konstytucji 3 Maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów. W rocznicę tego doniosłego w historii naszego narodu wydarzenia, w całej Polsce odbywały się uroczystości.

W Nowym Korczynie obchody Święta 3 Maja rozpoczęły się od zbiórki delegacji i pocztów sztandarowych przed kościołem im. Świętej Trójcy. Następnie została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. Po mszy uformował się pochód, który w asyście Orkiestry Dętej im. Jana III Sobieskiego przeszedł z kościoła pod pomnik na rynku, gdzie złożono kwiaty. Później przyszedł czas na przemówienia okolicznościowe. Uroczystości trzeciomajowe na nowokorczyńskim rynku uświetniły również utwory patriotyczne wykonane przez muzyków z orkiestry.
Ostatnim punktem uroczystości było poświęcenie i przekazanie jednostce OSP Nowy Korczyn nowego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego wraz z wyposażeniem. Uroczystego przekazania dokonał radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas wraz z burmistrzem Pawłem Zagaja. Warto nadmienić, że zakup pojazdu o całkowitej wartości 750 tys. zł. był możliwy dzięki unijnemu wsparciu w wysokości 75% oraz zaangażowaniu Adama Jarubasa, który w ubiegłej kadencji pełnił funkcję Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

Zdjęć w galerii: 37

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Przypomnienie o zasadach segregacji odpadów na terenie Gminy Nowy Korczyn

Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn przypomina po raz kolejny mieszkańcom gminy, a w szczególności tym, którzy zadeklarowali się do selektywnego...