Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wielkie serce na nakrętki w Nowym Korczynie

Dodał: marzena Data: 2020-10-27 07:55:14 (czytane: 475)

W dniu 8.10.2020 r. Burmistrz Miasta i Gminy w Nowym Korczynie Paweł Zagaja wraz z dyrektorem Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury Mariolą Lotko gościli w Sędziszowie, gdzie mieli ogromną przyjemność odebrać metalowe serce na plastikowe nakrętki.

Serce zostało wyprodukowane przez wiodącego producenta kotłów energetycznych w Polsce Firmę Sefako z Sędziszowa w ramach prowadzonej od lat społecznej odpowiedzialności biznesu. Jak wspomniał Jacek Boruciński, prezes Sefako, każdy kosz w kształcie serca waży ok. 120 kg i może zmieścić do 800 kg nakrętek. Na oficjalnym przekazaniu był również obecny Dariusz Lisowski, prezes Fundacji Miśka Zdziśka, który podziękował władzom samorządowym gminy Nowy Korczyn za zaangażowanie w akcję zbierania nakrętek i za współpracę.


W Nowym Korczynie Serce już zostało ulokowane na terenie Zespołu Szkolno Przedszkolnego i ma ono służyć podczas akcji "Misiek Zdzisiek Zbiera Nakrętki”. Dzieci ochoczo przystąpiły do zbierania nakrętek. Jest to ważna inicjatywa, która przełoży się na realną pomoc dla potrzebujących.

Zdjęć w galerii: 4

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zasady funkcjonowania Urzędu Miasta i Gminy w Nowym Korczynie w okresie epidemii

Szanowni Państwo. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w kraju w dalszym ciągu podstawową formą kontaktu z pracownikami...