Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wielkie serce na nakrętki w Nowym Korczynie

Dodał: marzena Data: 2020-10-27 07:55:14 (czytane: 284)

W dniu 8.10.2020 r. Burmistrz Miasta i Gminy w Nowym Korczynie Paweł Zagaja wraz z dyrektorem Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury Mariolą Lotko gościli w Sędziszowie, gdzie mieli ogromną przyjemność odebrać metalowe serce na plastikowe nakrętki.

Serce zostało wyprodukowane przez wiodącego producenta kotłów energetycznych w Polsce Firmę Sefako z Sędziszowa w ramach prowadzonej od lat społecznej odpowiedzialności biznesu. Jak wspomniał Jacek Boruciński, prezes Sefako, każdy kosz w kształcie serca waży ok. 120 kg i może zmieścić do 800 kg nakrętek. Na oficjalnym przekazaniu był również obecny Dariusz Lisowski, prezes Fundacji Miśka Zdziśka, który podziękował władzom samorządowym gminy Nowy Korczyn za zaangażowanie w akcję zbierania nakrętek i za współpracę.


W Nowym Korczynie Serce już zostało ulokowane na terenie Zespołu Szkolno Przedszkolnego i ma ono służyć podczas akcji "Misiek Zdzisiek Zbiera Nakrętki”. Dzieci ochoczo przystąpiły do zbierania nakrętek. Jest to ważna inicjatywa, która przełoży się na realną pomoc dla potrzebujących.

Unable to connect to database