Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Nowym Korczynie

Dodał: administrator Data: 2021-02-02 13:26:26 (czytane: 368)

W niedzielę 31 stycznia 2021 r. odbył się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Finał z głową” – takie hasło przewodnie przyświecało tegorocznej zbiórce, której celem jest zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Mimo ograniczeń i pandemii, jak co roku Nowy Korczyn przyłączył się do akcji, by po raz kolejny udowodnić, że razem można więcej!
W ten mroźny dzień od wczesnego rana wolontariusze z placówek oświatowych z terenu gminy Nowy Korczyn, kwestowali w okolicach kościołów. Nie brakowało ludzi o wielkich sercach, którzy chętnie wspierali szczytny cel, jaki przyświeca Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.
Do wielkiej akcji dołączyła także Biblioteka Centrum Kultury w Nowym Korczynie, która zorganizowała „Loterię fantową”.  Dzięki darczyńcom, którzy ofiarowali swe fanty, na loterii znalazło się ponad 200 gadżetów do wylosowania. Ukłony i podziękowania dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w akcję, dla dzieci, które z radością wrzucały pieniążki do puszek, ich rodziców, dziadków, wszystkich, którzy spontanicznie zatrzymywali się na Rynku w Nowym Korczynie i uczestniczyli w losowaniu niespodzianek.
Dzięki hojności darczyńców w Nowym Korczynie udało się zebrać kwotę 11 088,86 zł i 7,69€. Jest to wspaniały wynik, który pokazał, że nawet w trudnych czasach dobro nie zna granic.
A grali z nami: UMiG Nowy Korczyn, Stowarzyszenie KGW Korczynianie nad Nidą, Towarzystwo Miłośników Ziemi Korczyńskiej w Nowym Korczynie, KGW Sępichów, KGW Stary Korczyn, KGW Strożyska, KGW Czarkowy, firma Broda - Stefania Broda, firma Tarkor -  Jacek Smoleń, firma Tranzbed, sklep Żuczek, kwiaciarnia Jolanta Motyl, Monika Charyga, Martyna Sadowska Dryja, Teresa Dybała, Halina Luter, Ligia Płonka, Urszula Kliś, Mirosława Marunowska, Bożena Kargulewicz-Hoover, Anna Mikołajczak, Teresa Półtorak, Urszula Kawa, Michał Salamon.
Lista wolontariuszy:  
Jakub Misiewicz, Iga Koźbiał, Oliwia Misiewicz, Igor Kaczmarczyk, Anna Smolińska, Wiktor Wężowicz, Kamil Włosiński, Lena Wawrzyk, Weronika Tomal, Zuzanna Wójcik, Kamil Gruchała, Oliwia Koziara, Alan Zawada, Miłosz Gwóźdź, Natalia Nowak, Sandra Wolańska, Jessica Świątek
Opiekunowie:
Artur Grzesiak, Paweł Kulik, Barbara Kanicka, Zofia Dybała, Monika Kaszuba, Agnieszka Misiewicz.
Koordynator buskiego sztabu - Grażyna Kopacz-Sowa

Zdjęć w galerii: 19

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Przypominamy o składaniu wniosków o zwrot podatku akcyzowego - termin do 1 marca 2021 r.

Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn informuje, iż rolnicy zainteresowani odzyskaniem części pieniędzy wydanych na zakup oleju napędowego...