Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Nowym Korczynie

Dodał: administrator Data: 2019-01-25 14:34:37 (czytane: 1025)

Podczas 27 Finału WOŚP Nowy Korczyn zebrał rekordową kwotę 10.286,26 zł, 7,25 € i 4 £. Tym samym dołożył swoją cegiełkę do wyposażenia w sprzęt specjalistycznych szpitali dziecięcych.

W niedzielę 13 stycznia br. od wczesnego rana wolontariusze z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie pod opieką nauczycieli: Artura Grzesiaka, Pawła Kulika, Barbary Kanickiej, Zofii Dybały – Nowak, Moniki Kaszuby i Małgorzaty Jasiak, kwestowali w okolicach kościołów i na nowokorczyńskim rynku. Zainteresowanie akcją było duże, nie brakowało ludzi o wielkich sercach, którzy chętnie wspierali szczytny cel, jaki przyświeca Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.
Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury przy wsparciu władz samorządowych i pracowników Urzędu Miasta i Gminy na płycie nowokorczyńskiego rynku zorganizował „wielkie granie z serduszkiem”.
Na wstępie zagrała Orkiestra Dęta im. Jana III Sobieskiego, która w tym roku obchodzi swój 329. jubileusz założenia i jest najstarszą taką Orkiestrą w Polsce. Muzycy zaprezentowali składankę pieśni, piosenek i marszów. Zagrały również zespoły: Top Secret, Virago, Vokall i Axer. Za przysłowiowe serduszko można było odbyć rundę wokół rynku wozem strażackim OSP z Nowego Korczyna pod okiem druhów strażaków: Michała Rasińskiego, Michała Boduszka i Ilony Chłopeckiej.
W akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączyła się również  Ewa Kwiatkowska z Fitness Klubu, która poprowadziła w tym dniu bezpłatne zajęcia z jogi. Imprezę uświetnili członkowie Grupy Rekonstrukcyjnej w barwach 24 Pułku Ułanów z Kraśnika - 2 konnych: Krzysztof Mielcarek i Roch Kowalski, którzy przybyli wraz z amazonką Karoliną Kliś ze Stadniny „Dolina Koni” w Podraju.
W Punkcie Informacji Turystycznej obsługiwanym przez Alinę Kurek i Halinę Luter, wolontariusze i występujący muzycy mogli się ogrzać i posilić słodkościami. Darczyńcy i zebrani mogli również posmakować fasoli po korczyńsku przygotowanej przez panie z kuchni w szkole podstawowej oraz pierogów z mięsem, „podarowanych” na ten cel przez Marzenę Wilk z Zajazdu „Harnaś” w Ostrowcach.
Ciasta i produkty do kulinarnych specjałów kuchni ponidziańskiej zasponsorowali: burmistrz miasta i gminy Paweł Zagaja, Stefan, Tomasz, Andrzej Jasiakowie z firmy FASOLEX, Władysław Smoleń - właściciel Piekarni TARKOR z Nowego Korczyna, Mariusz Rutkowski – właściciel „Piekarni Opatowiec”, Teresa Dybała z Grotnik Małych oraz Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury. Całość poprowadziła - Bogumiła Zawada – dyrektor  MGOK.
Oto lista wolontariuszy: Bartosz Parlak, Igor Brzuchański, Hubert Gajek, Weronika Świech, Martyna Guła, Julia Strach, Karolina Nowak, Agnieszka Saltarska, Patrycja Kucharska, Agata Wawrzeniec, Justyna Pietrzyk, Kamila Parlak, Justyna Bielaś, Kinga Piotrowska, Karolina Kaczmarczyk, Marcelina Bania, Aleksandra Dziama, Manuela Mostek, Oliwia Durnaś.

Opracowała: Bogumiła Zawada

Zdjęć w galerii: 18

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wolne miejsca na montaż instalacji solarnych

W związku z realizacją projektu pn. „Instalacja systemów energii odnawialnej na domach prywatnych w gminach Wiślica, Nowy Korczyn,...