Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Warsztaty w plenerze - Na szkle malowane

Dodał: marzena Data: 2020-09-04 10:45:10 (czytane: 254)

Już po raz kolejny, z inicjatywy Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Korczynie, odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Tym razem miejscem spotkania był plener nad rzeką Nidą, obok przystani kajakowej. W pięknej, słonecznej, sierpniowej scenerii powstawały maleńkie dzieła sztuki, na miarę możliwości każdego z uczestników.

Było to rodzinne malowanie, gdyż w zajęciach artystycznych wzięły udział: babcie, mamy, ojcowie, wnuki, dzieci, samodzielna młodzież. Nie zabrakło pracowników MGOK, na czele z panią dyrektor Mariolą Lotko i członkiń Towarzystwa Miłośników Ziemi Korczyńskiej. Na szklanych słoikach, butelkach, wazonach i płytkach pojawiły się motywy kwiatowe, roślinne, przyrodnicze, zaczerpnięte z naturalnych wzorów lub według własnych inwencji twórczych. Przeważały kolory słoneczne, ciepłe tak jak sierpniowe słońce, błękitne, szafirowe jak rzeka i niebo oraz  seledynowe soczystością trawy, okraszone barwnymi motylami i kolorowymi biedronkami.


Wszyscy z zapałem ozdabiali swoje przedmioty i umówili się na kolejne terenowe malowanie, trochę już jesienne, bo połączone z tradycją pieczenia ziemniaków.

Zapraszamy na kolejne spotkania ze sztuką.

na_szkle2.jpgZdjęć w galerii: 9

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Informacja w sprawie pomocy żywnościowej

Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn wraz z Towarzystwem Miłośników Ziemi Korczyńskiej informuje, iż w związku z planowaną realizacją...