Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Warsztaty profilaktyczne

Dodał: administrator Data: 2022-06-08 07:26:41 (czytane: 185)

W dniu 30 maja 2022 r. w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Nowym Korczynie przeprowadzone zostały warsztaty profilaktyczne skierowane do uczniów klas IV – VIII. Działanie to zorganizowane zostało w ramach Szkolnego Programu Wychowawczo – Profilaktycznego.

Uczniowie młodszych klas uczestniczyli w warsztatach nt. kształtowania zdrowych relacji interpersonalnych w klasie, rozumienia i akceptowania emocji własnych i innych osób oraz komunikacji i empatii. Celem warsztatów dla uczniów klas VII - VIII było przekazanie informacji na temat radzenia sobie w sytuacjach trudnych oraz zachowań ryzykownych związanych z sięganiem przez młodzież po alkohol.
W ramach zajęć uczniowie nabyli podstawową wiedzę i umiejętności w zakresie komunikacji, świadomości swoich uczuć, uzależnień oraz sposobów funkcjonowania w grupie. Cennymi okazały się ćwiczenia, które poruszyły sferę emocjonalną uczniów.  
Warsztaty przeprowadził p. Marek – pedagog z Akademii Pozytywnej Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Krakowie. Uczestniczyło w nich łącznie 128 uczniów.
Warsztaty sfinansowane zostały ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającej przy Urzędzie Miasta i Gminy w Nowym Korczynie - której składamy za to ogromne podziękowanie.
Mamy nadzieję, że warsztaty spełniły oczekiwania naszych uczniów i przyczynią się do podejmowania przez nich rozsądnych i przemyślanych decyzji.

warsztaty1.JPG

warsztaty2.JPG

warsztaty3.JPG

warsztaty4.JPG

Pedagog szkolny – Agnieszka Zapiórkowska

Zobacz także

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - obowiązkowe składanie deklaracji do 30.06.2022r.

Dodane: 2022-06-27 10:53 - Komentarze  (0)  czytane (621)

TAGI:


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy