Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

W setną rocznicę odzyskania niepodległości

Dodał: a.nowak Data: 2018-11-15 14:34:43 (czytane: 1080)

Sto lat temu po długich latach niewoli, wolna Polska znowu pojawiła się na mapach Europy. Ziściły się marzenia Polaków urodzonych i wychowanych pod zaborami. Naród polski mógł wreszcie sam stanowić o sobie oraz o przyszłości kolejnych pokoleń.

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Nowym Korczynie rozpoczęły się w kościele św. Trójcy od mszy świętej, którą proboszcz tutejszej parafii ks. Paweł Majewski sprawował w intencji Ojczyzny oraz gminy Nowy Korczyn. Uczestniczyli w niej tłumnie zebrani wierni, a wśród nich delegacje władz samorządowych, jednostek ochotniczych straży pożarnych, kombatantów, młodzieży ze szkół z terenu gminy. Wspaniałej oprawie mszy św. towarzyszyła orkiestra dęta im. Jana III Sobieskiego z Nowego Korczyna, która zafundowała wiernym wiązankę patriotycznych pieśni.

Z kościoła uczestnicy ceremonii przeszli pod pomnik poświęcony pamięci poległych walczących o wolną Polskę, gdzie delegacje władz samorządowych oraz szkół złożyły wieńce i kwiaty.

Zdjęć w galerii: 33

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Opłaty i terminy uiszczania opłat

Na terenie Gminy Nowy Korczyn od 1 lutego 2019 obowiązują następujące stawki opłat za gospodarowanie odpadami ...