Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

W rocznicę walk o prawa chłopskie w Piasku Wielkim

Dodał: administrator Data: 2018-09-18 23:28:48 (czytane: 502)

W niedzielę 2 września 2018 roku w Piasku Wielkim odbyły się coroczne uroczystości związane z kolejną rocznicą antyrządowych manifestacji chłopskich.

W obchodach tych wzięli udział: mieszkańcy Piasku Wielkiego i gminy Nowy Korczyn, delegacje gmin powiatu buskiego, poczty sztandarowe Polskiego Stronnictwa Ludowego z Buska Zdroju i Nowego Korczyna, Ochotniczych Straży Pożarnych, Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, szkół z terenu gminy, władze samorządowe gminy Nowy Korczyn.
Niedzielne uroczystości rozpoczęła msza święta odprawiona w kościele parafialnym w Piasku Wielkim przez proboszcza ks. Sławomira Dalczyńskiego. Po mszy świętej wszyscy zgromadzeni w kościele udali się pod pomnik, gdzie delegacje biorące udział w obchodach złożyły kwiaty, oddając tym samym hołd uczestnikom manifestacji sprzed lat. W okolicznościowym programie artystycznym wystąpili uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej przygotowani pod kierunkiem nauczycielek: Bogusławy Woźniak i Danuty Kostki.
Następnie Wójt Gminy Nowy Korczyn i zarazem prezes Zarządu Gminnego PSL Paweł Zagaja przybliżył wydarzenia, jakie miały miejsce w Piasku Wielkim 85 lat temu.

Zdjęć w galerii: 38

Zobacz także

Zimowe utrzymanie dróg i chodników

Dodane: 2018-12-17 21:18 - Komentarze  (0)  czytane (115)

TAGI:


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ostrzeżenie meteorologiczne na dzień 3.10.2018r.

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega o możliwości wystąpienia wiatru....