Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

W rocznicę walk o prawa chłopskie w Piasku Wielkim

Dodał: administrator Data: 2018-09-18 23:28:48 (czytane: 699)

W niedzielę 2 września 2018 roku w Piasku Wielkim odbyły się coroczne uroczystości związane z kolejną rocznicą antyrządowych manifestacji chłopskich.

W obchodach tych wzięli udział: mieszkańcy Piasku Wielkiego i gminy Nowy Korczyn, delegacje gmin powiatu buskiego, poczty sztandarowe Polskiego Stronnictwa Ludowego z Buska Zdroju i Nowego Korczyna, Ochotniczych Straży Pożarnych, Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, szkół z terenu gminy, władze samorządowe gminy Nowy Korczyn.
Niedzielne uroczystości rozpoczęła msza święta odprawiona w kościele parafialnym w Piasku Wielkim przez proboszcza ks. Sławomira Dalczyńskiego. Po mszy świętej wszyscy zgromadzeni w kościele udali się pod pomnik, gdzie delegacje biorące udział w obchodach złożyły kwiaty, oddając tym samym hołd uczestnikom manifestacji sprzed lat. W okolicznościowym programie artystycznym wystąpili uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej przygotowani pod kierunkiem nauczycielek: Bogusławy Woźniak i Danuty Kostki.
Następnie Wójt Gminy Nowy Korczyn i zarazem prezes Zarządu Gminnego PSL Paweł Zagaja przybliżył wydarzenia, jakie miały miejsce w Piasku Wielkim 85 lat temu.

Zdjęć w galerii: 38

Zobacz także

Remont drogi powiatowej w Piasku Wielkim

Dodane: 2019-06-15 10:48 - Komentarze  (0)  czytane (69)

TAGI:


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Opłaty i terminy uiszczania opłat

Na terenie Gminy Nowy Korczyn od 1 lutego 2019 obowiązują następujące stawki opłat za gospodarowanie odpadami ...