Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

W rocznicę odzyskania niepodległości

Dodał: administrator Data: 2022-11-18 13:48:40 (czytane: 517)

Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. 11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Po latach rozbiorów, powstaniach narodowych, zmaganiach na różnych frontach, Polacy dzięki niezłomności, patriotyzmowi i bohaterstwu wywalczyli wolność.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Nowym Korczynie rozpoczęły się w kościele św. Trójcy. Z kościoła uczestnicy ceremonii przeszli pod pomnik poświęcony pamięci poległych walczących o wolną Polskę, gdzie obecne na uroczystościach delegacje złożyły wieńce i kwiaty oraz zapaliły symboliczne znicze.
Po części oficjalnej w miejscowej remizie OSP w akademii o charakterze patriotycznym wystąpili uczniowie
z Zespołu Szkolno -Przedszkolnego z Nowego Korczyna przygotowani pod kierunkiem pani Barbary Bonar: Dominik Kornaś, Zuzanna Buczak, Zuzanna Dudek, Dorota Róg, Milena Stojek, Izabela Juszczyk, Aleksandra Tomf, Maria Kaczmarczyk i Oliwia Darłak. Następnie odbył się koncert pieśni patriotycznej „Żeby Polska była Polską” w wykonaniu artystów z krakowskiej sceny muzycznej. W czasie występów można było podziwiać wystawę „Ojcowie Niepodległości” z Oddziału IPN w Krakowie.

Zdjęć w galerii: 69

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zimowe utrzymanie dróg i chodników

Podpowiadamy, gdzie interweniować w sprawie odśnieżania dróg gminnych, powiatowych oraz wojewódzkich, a także przypominamy o tym,...