Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

W hołdzie poległym legionistom

Dodał: marzena Data: 2020-09-22 11:23:44 (czytane: 290)

W niedzielę 20 września 2020 r. w miejscowości Czarkowy przed pomnikiem „Ku chwale pierwszych bojów Józefa Piłsudskiemu o niepodległość Polski” stanęli wszyscy ci, którzy pragnęli oddać cześć poległym 106 lat temu.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą polową w hołdzie poległym, którą celebrował proboszcz parafii Stary Korczyn ks. dziekan Marek Małczęć. Po nabożeństwie u stóp monumentu złożono wieńce i kwiaty, zapłonęły także znicze pamięci.
W uroczystościach udział wzięły poczty sztandarowe OSP z Nowego i Starego Korczyna, Czarków i Strożysk. Nie zabrakło też delegacji 14 Buskiej Drużyny Harcerskiej Wielopoziomowej im. L. Skrzyńskiego działającej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Opatowcu, 41 Buskiej Drużyny Harcerskiej działającej przy Szkole Podstawowej w Krzczonowie, Gromady Zuchowej „Leśne Duszki” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Nowego Korczyna, Publicznej Szkoły Podstawowej w Starym i Nowym Korczynie, Szkoły Podstawowej w Brzostkowie, Towarzystwa Miłośników Ziemi Korczyńskiej, radnych i sołtysów oraz licznie zgromadzonych mieszkańców gminy Nowy Korczyn.


Zdjęć w galerii: 28

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ochronne szczepienie lisów

Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Kielcach informuje, że w dniach 28 września – 7 października 2020 r. na terenie województwa...