Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

W 89 rocznicę walk o prawa chłopskie w Piasku Wielkim

Dodał: administrator Data: 2022-09-07 13:42:19 (czytane: 210)

W niedzielę 4 września 2022 roku w Piasku Wielkim odbyły się coroczne uroczystości związane z kolejną rocznicą antyrządowych manifestacji chłopskich.

Niedzielne uroczystości rozpoczęła msza święta odprawiona w kościele parafialnym w Piasku Wielkim przez proboszcza ks. Sławomira Dalczyńskiego. Po mszy świętej wszyscy zgromadzeni w kościele udali się pod pomnik, gdzie delegacje biorące udział w obchodach złożyły kwiaty, oddając tym samym hołd uczestnikom manifestacji sprzed lat. W okolicznościowym programie artystycznym wystąpili uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Nowym Korczynie.
W przemówieniach okolicznościowych przybliżono wydarzenia, jakie miały miejsce w Piasku Wielkim 89 lat temu. Padło wiele słów szacunku dla chleba i ciężkiej pracy rolnika. Podkreślano również, że ziemia, religia i narodowość to wartości, które są podstawą tworzenia państwa.

Zdjęć w galerii: 31

Zobacz także

Informacja - wydawanie żywności

Dodane: 2022-09-23 22:49 - Komentarze  (0)  czytane (91)

TAGI:


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

PIKNIK DLA MALUCHA 🧡🎈🎨🍿

W niedzielne popołudnie 4 września 2022 r na placu przy molo w Nowym Korczynie odbył się „Piknik dla malucha”. Z daleka...