Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

W 101 rocznicę odzyskania niepodległości

Dodał: administrator Data: 2019-11-15 13:52:30 (czytane: 782)

Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. 11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Po latach rozbiorów, powstaniach narodowych, zmaganiach na różnych frontach, Polacy dzięki niezłomności, patriotyzmowi i bohaterstwu wywalczyli wolność.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Nowym Korczynie rozpoczęły się w kościele św. Trójcy. We mszy świętej, którą proboszcz tutejszej parafii ks. Paweł Majewski sprawował w intencji Ojczyzny, uczestniczyli tłumnie zebrani wierni, a wśród nich delegacje władz samorządowych, jednostek ochotniczych straży pożarnych, pocztów sztandarowych, Towarzystwa Miłośników Ziemi Korczyńskiej, szkół z terenu gminy. Wspaniałej oprawie mszy św. towarzyszyła orkiestra dęta im. Jana III Sobieskiego z Nowego Korczyna, która zafundowała wiernym wiązankę patriotycznych pieśni.
Z kościoła uczestnicy ceremonii przeszli pod pomnik poświęcony pamięci poległych walczących o wolną Polskę, gdzie obecne na uroczystościach delegacje złożyły wieńce i kwiaty oraz zapaliły symboliczne znicze.
Po części oficjalnej w miejscowej remizie OSP w akademii o charakterze patriotycznym wystąpiła młodzież z Zespołu Szkolno -Przedszkolnego z Nowego Korczyna przygotowana pod kierunkiem pani Barbary Bonar.

Zdjęć w galerii: 62

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

„Dla Ciebie Polsko – w stulecie czynu legionowego” – otwarcie wystawy

Z okazji 11 Listopada Narodowego Święta Niepodległości, z inicjatywy Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn Pawła Zagaja oraz Rady...