Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Uczniowie z Nowego Korczyna na wycieczce w Warszawie

Dodał: administrator Data: 2019-07-01 13:24:21 (czytane: 594)

Dnia 29 maja 2019r. uczniowie klasy Va, Vb i VI byli na wycieczce w Warszawie.

Celem wyprawy był przede wszystkim teatr muzyczny ROMA, w którym obejrzeli spektakl zatytułowany „Mały Książę”. Półtoragodzinne przedstawienie, pełne dobrej muzyki i niezwykle ciekawej choreografii, zrobiło na uczniach niemałe wrażenie. Potem wycieczkowicze wzięli udział w lekcji muzealnej przeprowadzonej w Muzeum Narodowym. Poznali tajniki malarstwa polskiego, stali się tropicielami historii oraz dowiedzieli się o życiu polskich królów. Kolejnym etapem było Muzeum Wojska Polskiego. Zgromadzone eksponaty, broń z różnych epok historycznych, to niewątpliwie atrakcja tego miejsca.
W drodze powrotnej uczniowie zobaczyli jeszcze Stadion Narodowy, a potem spacerowali uliczkami naszej stolicy. Widzieli Pałac Prezydencki ze słynnym pomnikiem księcia Józefa Poniatowskiego, Zamek Królewski, kolumnę Zygmunta III Wazy, jak również pomnik Małego Powstańca. Oczywiście podziwiali też Grób Nieznanego Żołnierza i niezwykłą fontannę w Ogrodzie Saskim zaprojektowaną przez wybitnego architekta Henryka Marconiego.
Uczniowie wrócili do Nowego Korczyna późnym wieczorem, bardzo zmęczeni, ale zadowoleni, bo zobaczyli Warszawę, a niektórzy byli w stolicy po raz pierwszy! Sztuka teatralna- coś wspaniałego! Już zaplanowano kolejny wyjazd do teatru ROMA, ale w przyszłym roku szkolnym.

Zdjęć w galerii: 8

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Przypomnienie o zasadach segregacji odpadów na terenie Gminy Nowy Korczyn

Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn przypomina po raz kolejny mieszkańcom gminy, a w szczególności tym, którzy zadeklarowali się do selektywnego...