Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Uczniowie wzięli udział w nagraniu telewizyjnym!

Dodał: administrator Data: 2019-11-08 11:54:54 (czytane: 1106)

Młodzież szkolną z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Nowego Korczyna spotkało nie lada wyróżnienie, gdyż została zaproszona do wzięcia udziału w nagraniu reportażu o kopcu w Uciskowie.

Kopiec ten pochodzi z czasów I wojny światowej. Jest to największy w tym regionie cmentarz wojenny z tego okresu. Spoczywa na nim 1366 żołnierzy rosyjskich i 479 austro- węgierskich oraz prawdopodobnie dwaj polscy żołnierze polegli w 1939 roku.
Nagranie to miało miejsce w piątek- 25 października 2019 r. i wziął w nich udział oddział zuchów prowadzony przez p. Aleksandrę Jagielską i p. Annę Marek oraz uczniowie klasy VI a i VIII. Nagranie zaczęło się o godz.12.30. Najpierw uczniowie porządkowali to miejsce tak ważne dla mieszkańców ziemi korczyńskiej, potem złożyli wieniec kwiatów i zapalili znicze. Piękny wiersz o kopcu powiedziała Natalia Nowak, Dawid Juszczyk przytoczył legendę o jego powstaniu, natomiast historię  Nowego Korczyna i powstanie cmentarza wojennego w Uciskowie omówili: Krzysztof Naporowski i Bartek Piotrowski.
Dziennikarze podziękowali szóstoklasistom za przygotowanie się do reportażu, a pozostałym uczniom za piękną postawę i młodzieńczy zapał w pielęgnowaniu miejsc pamięci narodowej.
Wywiadu udzielił też  Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn - Paweł Zagaja oraz inni przedstawiciele naszych instytucji kulturalnych.
Reportaż wyemitowany zostanie w TVP3 Kielce 11 listopada 2019 roku.

Zdjęć w galerii: 9

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

101 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn Paweł Zagaja oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Kazimiera Gołdyn mają zaszczyt zaprosić na uroczyste...