Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej

Dodał: a.nowak Data: 2018-02-08 09:26:41 (czytane: 1203)

Został ogłoszony przetarg na termomodernizację trzech budynków użyteczności publicznej: budynków Urzędu Gminy przy ul. Krakowskiej i ulicy Buskiej oraz remizy OSP w Nowym Korczynie. Oferty można składać do dnia 23 lutego 2018 r. do godz. 10.00.

W ramach przedmiotowego projektu w budynku Urzędu Gminy przy ul. Krakowskiej planuje się wymianę centralnego ogrzewania, docieplenie ścian zewnętrznych oraz stropu, wymianę okien i drzwi zewnętrznych, remont schodów.

 ul._krakowska.jpg

Przy budynku Urzędu Gminy przy ul. Buskiej zostanie wymienione centralne ogrzewanie, zamontowana instalacja fotowoltaiczna, docieplony zostanie strop styropianem.

ul._buska.jpg


Przy budynku remizy OSP w Nowym Korczynie planowane jest: docieplenie ścian zewnętrznych oraz stropu, wymiana okien, drzwi oraz bram garażowych, instalacja centralnego ogrzewania, remont pomieszczeń kuchni.

remiza.jpg

Całkowita wartość projektu to blisko 800 tys. zł, wartość dofinansowania na podstawie podpisanej umowy z Samorządem Województwa Świętokrzyskiego, na czele którego stoi marszałek Adam Jarubas,  to 85% kosztów kwalifikowalnych.

Realizacja przedmiotowego przedsięwzięcia przyczyni się nie tylko do poprawy estetyki, ale przede wszystkim do zmniejszenia zużycia energii cieplnej, a tym samym do obniżenia bieżących kosztów utrzymania tych obiektów.

Jak informuje Wójt Gminy Paweł Zagaja to już kolejne inwestycje w zakresie termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej. W 2013 r. za blisko 550 tys. zł gruntownie wyremontowano budynki Urzędu Gminy przy ul. Buskiej oraz Ośrodka Zdrowia w Nowym Korczynie. Natomiast w 2014 r. – Ośrodek Zdrowia w Brzostkowie, Szkołę Podstawową w Brzostkowie oraz Szkołę Podstawową w Starym Korczynie za blisko 1,5 mln złotych.

>> Ogłoszenie o przetargu


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Opłaty i terminy uiszczania opłat

Na terenie Gminy Nowy Korczyn od 1 lutego 2019 obowiązują następujące stawki opłat za gospodarowanie odpadami ...