Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Szyją maseczki w Nowym Korczynie

Dodał: administrator Data: 2020-04-30 13:23:51 (czytane: 804)

Od dwóch tygodni trwa akcja szycia maseczek ochronnych wielokrotnego użycia w gminie Nowy Korczyn. Do akcji przyłączyły się Koła Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia z terenu gminy.

Szyją również pracownicy ośrodka kultury i publicznej biblioteki. W MGOK w Nowym Korczynie powstała pracownia krawiecka, gdzie dzięki pozyskaniu środków finansowych od władz samorządowych gminy Nowy Korczyn stanęły dwie nowe maszyny do szycia, co bardzo usprawniło pracę .
Podziękowania dla pań z Towarzystwa Miłośników Ziemi Korczyńskiej za zaangażowanie. (Pani Urszula Kliś, Władysława Czyszczoń, Zdzisława Lira, Mirosława Marunowska szyją we własnych domach)
Do akcji włączyły się też pracownicy Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Nowym Korczynie
Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim paniom szyjącym, również tym, którzy podarowali nam materiały do szycia maseczek oraz gumki. Prosimy o więcej.
Do tej pory uszyto ponad 1200 maseczek! Trafiły one do następujących miejscowości: Stary Korczyn, Sępichów, Badrzychowice, Czarkowy i Żukowice. Do odbioru są one również w MGOK w Nowym Korczynie.
Podkreślić należy, że w planie jest, by maseczki trafiły do wszystkich mieszkańców gminy Nowy Korczyn.

Zdjęć w galerii: 10

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Harmonogram odbioru odpadów na rok 2020 - Uwaga odbiór wszystkich odpadów w jednym dniu

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych i segregowanych z terenu gminy Nowy Korczyn...