Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Szczepienia przeciw COVID-19

Dodał: administrator Data: 2022-09-22 22:16:27 (czytane: 203)

Ruszyły od piątku 16 września szczepienia drugą dawką przypominającą, zwaną także potocznie czwartą dawką. Osoby, które ukończyły 12 lat, o ile zostały zaszczepione schematem podstawowym na koronawirusa (czyli jedną lub dwiema dawkami w zależności od rodzaju preparatu) i jedną dawką przypominającą, mogą zaszczepić się przeciw COVID-19 drugą dawka przypominającą, jeśli minęło 90 dni od pierwszej dawki przypominającej.

Czym teraz będziemy się szczepić? Druga dawka przypominająca będzie "unowocześniona" – zawiera informacje o wariancie B.A1 lub BA.4/5 omikrona. Można ją przyjąć, jeśli od poprzedniego zastrzyku mięły co najmniej trzy miesiące. Wiele osób zastanawia się, czy szczepić się teraz, czy poczekać na jeszcze nowocześniejszy zastrzyk zawierający informacje o nowszych mutacjach omikrona BA.4 i BA.5. Wirusolodzy radzą, by ze szczepieniem nie czekać, bo nie wiadomo, kiedy taka wersja zastrzyku będzie gotowa, a koronawirus wciąż jest realnym zagrożeniem.

Można zaszczepić się zarówno drugą dawką przypominającą przeciw COVID-19 oraz szczepionką przeciw grypie. Przed nami bowiem okres zachorowań na grypę.

W blisko 90 proc. przypadków chronią one przed ciężkim przebiegiem choroby COVID-19 lub hospitalizacją.

Zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19 można:

  • poprzez aplikację moje IKP
  • dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989 w godz. 7.00-20.00 
  • kontaktując się z wybranym punktem szczepień
  • poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl
  •  

Krzysztof Gajek
Kierownik SZOZ w Nowym Korczynie

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Informacja

Burmistrz Miasta i Gminy w Nowym Korczynie informuje, że w dniu 20.09.2022 roku opublikowane zostało Rozporządzenie Ministra Klimatu...