Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Święto Niepodległości w Punkcie Przedszkolnym

Dodał: a.nowak Data: 2017-11-16 08:16:36 (czytane: 1409)

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy święto narodowe - Święto Niepodległości.

W dniu 10 listopada 2017 r. w naszym Punkcie Przedszkolnym z okazji zbliżającego się święta odbyła się lekcja patriotyzmu. Dzieci oglądały film przygotowany przez Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie pt.: ,,Polak Mały’’. Dla maluchów był to ciekawy i przystępny sposób poznania symboli narodowych, dla starszaków zaś sprawdzian ich wiadomości.

11_listopada_2017_przedszkole_06.JPG

W podniosłym nastroju wszyscy wysłuchali hymnu narodowego. Dzieci recytowały patriotyczne wiersze, w tym „Katechizm polskiego dziecka” W. Bełzy, którego treść jest nadal aktualna pomimo upływu lat. Nie zabrakło zabaw przy piosence „Jestem Polką i Polakiem”. Następnie każda grupa wykonała biało-czerwone kokardy narodowe. Dzieci poradziły sobie doskonale, z dumą pokazywały rodzicom efekty swojej pracy. Na zakończenie wszyscy stworzyliśmy plakat "Jesteśmy Polką i Polakiem" i odcisnęliśmy na nim swoje dłonie pomalowane w barwy narodowe.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Pozwoli też na przekazanie tej cząstki zdobytej historii innym dzieciom. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.


Agnieszka Kowalska

Zdjęć w galerii: 10

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.196.190.32

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Harmonogram odbioru odpadów w miesiącu maju 2018 r.

Harmonogram odbioru odpadów przez firmę "EKOM" Maciejczyk Sp. J. z terenu Gminy Nowy Korczyn w miesiącu maju 2018 r....