Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Święto Konstytucji 3 Maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

Dodał: administrator Data: 2022-05-20 12:03:01 (czytane: 171)

W dniu 6 maja 2022 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowym Korczynie odbyła się uroczysta akademia z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

To pierwsza w Europie, a druga na świecie (po Stanach Zjednoczonych) Ustawa Rządowa. Konstytucja znosiła liberum veto, wolną elekcję, dopuszczała mieszczan do rządzenia państwem, a chłopów brała w obronę prawa. Była ogromnym przełomem jeśli chodzi o sposób rządzenia państwem.
Uczniowie klas 7a, 4a oraz 5a pod okiem pani Jolanty Kulik przygotowali montaż słowno - muzyczny, który wprowadził wszystkich w atmosferę tamtych czasów. Akademia rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Polski. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, w której deklamowano wiersze oraz przypomniano najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3 Maja. Informacje wzbogaciły wiedzę historyczną o tym ważnym wydarzeniu patriotycznym.
W trakcie występu solistki Oliwia Darłak z kl. 4a oraz Elena Sadowska z klasy 2b zaśpiewały wzruszające pieśni o Ojczyźnie: „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” i „Jest takie miejsce”.
Na zakończenie dyrektor szkoły p. Barbara Karnawalska podziękowała za zorganizowanie akademii: pani Jolancie Kulik za przygotowanie części artystycznej, paniom Małgorzacie Wilewskiej, Barbarze Czyż, Ewelinie Pytlik za przygotowanie dekoracji oraz panu Arturowi Grzesiakowi za oprawę muzyczną. Pani Dyrektor podziękowała również uczniom biorącym udział w przedstawieniu. Odmienna lekcja historii obudziła uczucia patriotyczne, a także w ciekawy sposób przedstawiła wydarzenia historyczne.

Zdjęć w galerii: 14

Zobacz także

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - obowiązkowe składanie deklaracji do 30.06.2022r.

Dodane: 2022-06-27 10:53 - Komentarze  (0)  czytane (616)

TAGI:


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy