Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Sukces w Finale Powiatowego Konkursu Mitologicznego

Dodał: administrator Data: 2018-05-24 23:20:57 (czytane: 624)

9 maja 2018r. odbył się w Busku Zdroju Powiatowy Konkurs Mitologiczny dla klas V- VI, w którym wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie.

Finał, jak co roku, miał wspaniałą oprawę artystyczną. Uczniowie  SP nr 2 w Busku Zdroju przedstawili krótki spektakl na temat życia i działalności bogów olimpijskich oraz przybliżyli finalistom kulturę i sztukę grecką. Nie zabrakło oczywiście zaproszonych gości, a wśród nich dyrektora Powiatowego Ośrodka Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Busku Zdroju, rodziców i opiekunów  finalistów, dyrektora i zastępcy dyrektora SP nr 2 w Busku Zdroju, jako organizatorów  tego przedsięwzięcia.
Po części oficjalnej uczestnicy finału zmierzyli się z niezwykle trudnym testem sprawdzającym znajomość „Mitologii” Jana Parandowskiego. Pytania były bardzo szczegółowe, ale nasi reprezentanci po raz kolejny udowodnili, że są znakomitymi znawcami mitologii greckiej. Spisali się  fantastycznie i zdominowali całe podium!!!
Laureatami zostali:
Oliwier Pakuła i Bartosz Śnieżny- zajęli ex aequo I miejsce,
Krzysztof Naporowski - II miejsce
Olaf Piotrowski- III miejsce
Opiekunem laureatów była pani Barbara Bonar.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

mitolog.jpg

Zobacz także

Dzień Edukacji Narodowej w Brzostkowie

Dodane: 2018-10-19 08:44 - Komentarze  (0)  czytane (169)

TAGI:


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Kolejne dofinansowanie dla Gminy Nowy Korczyn

Gmina Nowy Korczyn na podstawie podpisanej umowy z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego Adamem Jarubas będzie realizowała projekt...