Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Stulatek z Sępichowa

Dodał: a.nowak Data: 2018-02-05 12:28:04 (czytane: 1289)

Sto lat to piękny wiek. Jednak nie każdemu jest dane dożyć tej chwili. W gronie szczęśliwców mających okazję obchodzić ten wiekowy jubileusz, znalazł się pan Andrzej Borla z Sępichowa.

W dniu 2 lutego br. dostojnego Jubilata odwiedził wójt gminy Nowy Korczyn Paweł Zagaja wraz z przewodniczącą Rady Gminy Kazimierą Gołdyn oraz zastępcą kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Małgorzatą Wesołowską. W domu pana Andrzeja pojawił się również poseł na Sejm RP Krystian Jarubas oraz delegacja KRUS z oddziału w Busku- Zdroju. W gronie najbliższych członków rodziny przekazane zostały gratulacje, życzenia, kwiaty i... dodatek do emerytury.

stulatek_borla_1.jpg

stulatek_borla_2.JPG


Pani Andrzej urodził się 2 lutego 1918 roku w Sępichowie, gdzie  prowadził gospodarstwo rolne. Był dwukrotnie żonaty. Z obecną żoną Ireną są 45 lat po ślubie, mają syna Grzegorza. Pan Andrzej dochował się czwórki dzieci z obu małżeństw, siódemki wnuków i czwórki prawnuków. Stulatek z Sępichowa jest okazem zdrowia. Chorował tylko raz - jako młody chłopak, na tyfus. Przed dwoma laty dopadła go grypa... i to wszystko. Nie musi chodzić do lekarza, preferuje proste, pożywne potrawy: mleko, masło, sery. Pomimo sędziwego wieku jest jeszcze w dość dobrej kondycji.

stulatek_borla_3.JPG

stulatek_borla_4.JPG


Jubilatowi życzymy przede wszystkim dużo zdrowia, nieustającego uśmiechu na twarzy oraz sił i wytrwałości niezbędnych do świętowania kolejnych jubileuszy.

stulatek_borla_5.JPG 

stulatek_borla_6.JPG 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Opłaty i terminy uiszczania opłat

Na terenie Gminy Nowy Korczyn od 1 lutego 2019 obowiązują następujące stawki opłat za gospodarowanie odpadami ...