Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Sprawozdanie z VIII sesji Rady Gminy Nowy Korczyn

Dodał: agnieszka Data: 2015-08-27 12:30:04 (czytane: 980)

30 lipca 2015 r. w sali narad Urzędu Gminy przy ul. Buskiej w Nowym Korczynie odbyła się VIII sesja Rady Gminy Nowy Korczyn. Obradom przewodniczyła Przewodnicząca RG Kazimiera Gołdyn.

Proponowany porządek obrad został przyjęty przez Radę jednogłośnie w głosowaniu jawnym, podobnie jak protokół z poprzedniej sesji.

 

 DSC05809.JPG

W sprawozdaniu z działalności międzysesyjnej, Wójt Gminy poinformował między innymi o:
- trwającym rozliczeniu zadania pn. „Remont i wyposażenie świetlic na terenie Gminy Nowy Korczyn” oraz pracach odbiorowych - dot. świetlic w Nowym Korczynie, Starym Korczynie, Czarkowach, Badrzychowicach, Sępichowie, Parchocinie, Błotnowoli, Pawłowie, Grotnikach Małych,
- zakończeniu realizacji zadania pn.: „Wzrost bezpieczeństwa dróg lokalnych na terenie gminy Nowy Korczyn poprzez przebudowę dróg lokalnych w miejscowości Nowy Korczyn – ul. Kingi i ul. Polna oraz drogi gminnej Kępa Bolesławska w miejscowości Błotnowola”,
- trwającej przebudowie mostów w miejscowościach Czarkowy oraz Żukowice,
- planowanym remoncie odcinków dróg w miejscowościach Ucisków oraz Kawęczyn,
- złożonym wniosku do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, dotyczącym planu gospodarki niskoemisyjnej. Wniosek ten został pozytywnie oceniony. Gmina otrzyma 90% dofinansowania na opracowanie planu, który będzie podstawą do stworzenia w przyszłości wniosku aplikacyjnego, na podstawie którego mieszkańcy dostaną dofinansowanie m.in. na wymianę pieców centralnego ogrzewania na piece niskoemisyjne,
- odbywających się spotkaniach z mieszkańcami Czarków na temat dożynek gminnych.

DSC05811.JPG

Radni zgłosili kilka interpelacji dotyczących m.in. zapotrzebowania na kamień, kopania rowów, remontu odcinków dróg oraz remontu świetlic.

Rada Gminy podjęła uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Nowy Korczyn na 2015 r. oraz zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2015-2032. Zmiany te dotyczą:
- zwiększenia dochodów i wydatków o kwotę 3000,00 zł  z tytułu darowizny otrzymanej z Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych na dofinansowanie zadań z zakresu ochrony przeciwpożarowej.
- zwiększenia części oświatowej subwencji ogólnej o kwotę 19.000,00 zł w związku z wnioskiem Wójta Gminy złożonym do Ministerstwa Edukacji Narodowej. Środki przeznaczone są na  dofinansowanie zakupu pomocy dydaktycznych do szkól podstawowych i wyposażenia stołówki.
-  zwiększenia dochodów o kwotę 45.000,00 zł w związku ze złożonym wnioskiem do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie opracowania planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Nowy Korczyn.
- zwiększenia dochodów o kwotę 1500 zł w związku z umową podpisaną z Powiatem Buskim na dofinansowanie imprezy kulturalnej „Kingonalia 2015”.
Rada Gminy podjęła również uchwały w sprawie powołania zespołu do spraw zaopiniowania kandydatów na ławników sądowych na kadencję  2016-2019 oraz zasięgnięcia od komendanta wojewódzkiego Policji informacji o kandydacie na ławnika.

 DSC05816.JPG

Na zakończenie Wójt Gminy Nowy Korczyn podziękował za zaangażowanie w  tegorocznych Kingonaliach. Zaprosił także na zbliżające się dożynki gminne, które odbędą się w Czarkowach od godz. 16:00.

/Serwis Informacyjny UG/

Zobacz także

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - obowiązkowe składanie deklaracji do 30.06.2022r.

Dodane: 2022-06-27 10:53 - Komentarze  (0)  czytane (619)

TAGI:


Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 44.192.47.87

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Informacja o losowaniu członków do Obwodowych Komisji ds. Referendum

Informacja z dnia 11 sierpnia 2015r. o losowaniu członków do Obwodowych Komisji ds. Referendum....