Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Ślubowanie klasy pierwszej w Starym Korczynie

Dodał: a.nowak Data: 2018-11-08 08:38:14 (czytane: 308)

W dniu 7 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej w Starym Korczynie odbyła się szczególna uroczystość. Dziewczynki z klasy pierwszej oficjalnie stały się uczennicami.

Z tej okazji do naszej szkoły przybyli  rodzice dzieci oraz goście – zastępca wójta – Piotr Strach oraz radna gminy – Krystyna Szafraniec.
 
Zanim dziewczęta zostały przyjęte w poczet społeczności szkolnej, musiały przejść szereg testów. Na pytania odpowiadały dosłownie „śpiewająco”. Nad wszystkim miała pieczę wychowawczyni – pani Halina Stulak.  Pierwszakom pomogły dzieci z oddziału zerowego, a dziewczynki z klasy trzeciej złożyły im symboliczne dary, po czym nastąpiło uroczyste ślubowanie. Niespodzianka czekała również rodziców, bowiem i oni złożyli przysięgę miłości, opieki i odpowiedzialności za swoje pociechy.

Po wszystkim życzenia pierwszakom złożyli goście, a pani dyrektor i rodzice nagrodzili dzielne pierwszoklasistki upominkami. Jak zwykle szczególne podziękowania należą się rodzicom za przygotowanie poczęstunku i miłą atmosferę.
                                                                          S.C.

Zdjęć w galerii: 24

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

100 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Wójt Gminy Nowy Korczyn Paweł Zagaja oraz Przewodnicząca Rady Gminy Kazimiera Gołdyn mają zaszczyt zaprosić na uroczyste obchody...