Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Ślubowanie klasy pierwszej w Starym Korczynie

Dodał: a.nowak Data: 2018-11-08 08:38:14 (czytane: 877)

W dniu 7 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej w Starym Korczynie odbyła się szczególna uroczystość. Dziewczynki z klasy pierwszej oficjalnie stały się uczennicami.

Z tej okazji do naszej szkoły przybyli  rodzice dzieci oraz goście – zastępca wójta – Piotr Strach oraz radna gminy – Krystyna Szafraniec.
 
Zanim dziewczęta zostały przyjęte w poczet społeczności szkolnej, musiały przejść szereg testów. Na pytania odpowiadały dosłownie „śpiewająco”. Nad wszystkim miała pieczę wychowawczyni – pani Halina Stulak.  Pierwszakom pomogły dzieci z oddziału zerowego, a dziewczynki z klasy trzeciej złożyły im symboliczne dary, po czym nastąpiło uroczyste ślubowanie. Niespodzianka czekała również rodziców, bowiem i oni złożyli przysięgę miłości, opieki i odpowiedzialności za swoje pociechy.

Po wszystkim życzenia pierwszakom złożyli goście, a pani dyrektor i rodzice nagrodzili dzielne pierwszoklasistki upominkami. Jak zwykle szczególne podziękowania należą się rodzicom za przygotowanie poczęstunku i miłą atmosferę.
                                                                          S.C.

Zdjęć w galerii: 24

Zobacz także

Remont drogi powiatowej w Piasku Wielkim

Dodane: 2019-06-15 10:48 - Komentarze  (0)  czytane (69)

TAGI:


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Opłaty i terminy uiszczania opłat

Na terenie Gminy Nowy Korczyn od 1 lutego 2019 obowiązują następujące stawki opłat za gospodarowanie odpadami ...