Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Rusza budowa mostu na Wiśle w Nowym Korczynie

Dodał: administrator Data: 2019-03-05 13:31:18 (czytane: 1737)

To już pewne. Długo wyczekiwana budowa mostu, który połączy Nowy Korczyn z Borusową w Małopolsce, dojdzie do skutku. W dniu 4 marca 2019 r. burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn Paweł Zagaja otrzymał pozytywną decyzję wojewody świętokrzyskiego – zezwolenie na realizację inwestycji.

mostek.jpg 

W praktyce decyzja ta otwiera szeroko drzwi do budowy mostu, o którym mówiło się od kilkunastu lat. Firma Intercor z Zawiercia może już wchodzić na plac budowy. W ramach wspólnej inwestycji dwóch województw o wartości blisko 54 mln złotych powstanie tu długa na prawie 700 metrów przeprawa mostowa, która zastąpi kursujący po rzece prom i połączy południową część regionu świętokrzyskiego z Małopolską. Oprócz samej przeprawy po obu jej stronach wybudowane zostaną drogi dojazdowe o łącznej długości około 2 km. Od ronda z obu stron drogi na most będą wybudowane chodniki o szerokości 2 m, a dodatkowo z lewej strony powstanie ścieżka rowerowa o szerokości 3m. Zarówno droga jak i most będą posiadały nowe ledowe oświetlenie. Bardzo dobrą informacją jest fakt, że dzięki staraniom oraz osobistemu zaangażowaniu burmistrza Pawła Zagai oraz mieszkańców Łęki, Podraja i Podzamcza powstanie dodatkowy czwarty wlot na rondo jako włączenie drogi powiatowej.

Jak podkreśla burmistrz, przygotowania do budowy mostu w Nowym Korczynie trwały wiele lat, ale dzięki zaangażowaniu Adama Jarubasa - wieloletniego marszałka województwa oraz jego współpracowników z Wojewódzkiego Zarządu Dróg w Kielcach, inwestycja ta dojdzie do skutku. - Cieszy również fakt, że powstanie obwodnica Nowego Korczyna, gdyż budowa mostu na Wiśle i modyfikacja trasy z pewnością wpłynie na większe natężenie ruchu. Odłączenie ruchu tranzytowego od lokalnego i pieszego zdecydowanie wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców – dodaje Paweł Zagaja.

Zobacz także

Nabór na wolne stanowiska pracy

Dodane: 2019-05-13 19:56 - Komentarze  (0)  czytane (342)

TAGI:


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wolne miejsca na montaż instalacji solarnych

W związku z realizacją projektu pn. „Instalacja systemów energii odnawialnej na domach prywatnych w gminach Wiślica, Nowy Korczyn,...