Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Rozwój kompetencji kluczowych i cyfrowych uczniów szkół podstawowych Gminy Nowy Korczyn

Dodał: administrator Data: 2018-02-06 17:06:37 (czytane: 810)

W ramach konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Gmina Nowy Korczyn złożyła wniosek o dofinansowanie projektu pn.: „Rozwój kompetencji kluczowych i cyfrowych uczniów szkół podstawowych Gminy Nowy Korczyn”. Całkowita wartość całego projektu to 404 733,50 zł - 11,76% to wkład własny gminy.

W ramach projektu szkoły podstawowe, tj.: Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowym Korczynie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Starym Korczyn i Szkoła Podstawowa w Brzostkowie doposażone zostaną w pomoce dydaktyczne, sprzęt komputerowy/multimedialny (m.in.: komputery stacjonarne, przenośne, kamery cyfrowe, projektory multimedialne, tablice interaktywne, zestaw nagłośnieniowy). Przeprowadzone zostaną również zajęcia pozalekcyjne z języka polskiego, języka angielskiego, matematyki, informatyki wyrównujące dysproporcje edukacyjne uczniów mających trudności w zdobywaniu umiejętności oraz przyczynią się do rozwijania zainteresowań i uzdolnień.

Celem projektu jest rozwój kompetencji kluczowych i cyfrowych uczniów szkół podstawowych z kl. IV-VII poprzez zastosowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych, które przygotują młode pokolenie do życia we współczesnym społeczeństwie informacyjnym, gdzie korzystanie z nowoczesnych technologii jest podstawowa umiejętnością.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Opłaty i terminy uiszczania opłat

Na terenie Gminy Nowy Korczyn od 1 lutego 2019 obowiązują następujące stawki opłat za gospodarowanie odpadami ...