Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Rozpoczął się drugi etap rewitalizacji Nowego Korczyna

Dodał: a.nowak Data: 2018-07-27 12:09:34 (czytane: 885)

5,8 mln złotych – to całkowity koszt II etapu rewitalizacji Nowego Korczyna - dużej podzielonej na etapy inwestycji. Na jej realizację gmina Nowy Korczyn pozyskała dofinansowanie w wysokości 4,2 mln złotych od Samorządu Województwa, na czele którego stoi marszałek Adam Jarubas, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020.

W dniu 29 czerwca 2018 r. Wójt Gminy Paweł Zagaja podpisał z wykonawcą umowę na jedno z zadań, które realizowane będzie w ramach rewitalizacji Nowego Korczyna, a mianowicie na zagospodarowanie terenu rekreacyjnego nad rzeką Nidą.

rewitalizacja_nida_2.JPG

Zakres robót przedmiotowej inwestycji przewiduje: budowę altany o powierzchni zabudowy do 35 m2, montaż instalacji obiektów małej architektury: grill, ławki, stojak na rowery, kosze na śmieci, utwardzenie terenu kostką brukową i kruszywem mineralnym (wykonanie chodników i parkingu), budowę sieci oświetlenia ulicznego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, budowę ogrodzonego placu zabaw dla dzieci, modernizację budynku szaletu publicznego.

rewitalizacja_nida_1.jpg

Całkowity koszt realizacji tego zadania to blisko 400 tys. zł, a wykonawcą wyłonionym w wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego jest firma Usługi Remontowo – Budowlane Krzysztof Parlak z Sępichowa.

rewitalizacja_nida_3.JPG

W ramach rewitalizacji wykonano również w ostatnim czasie oznakowanie ulic Nowego Korczyna oraz najważniejszych obiektów miejscowości. Inne prace przewidziane w ramach projektu, zaplanowane na lata 2018-2022 to: wykonanie elewacji oraz wymiana centralnego ogrzewania w budynku szkoły podstawowej, remont nowokorczyńskich ulic, wymiana wodociągu, modernizacja kanalizacji i oświetlenia ulicznego, utwardzenie placu przy kościele, remont organistówki, doposażenie placu zabaw. Do rewitalizacji wybrano obiekty, obszary wymagające poprawy stanu lub natychmiastowej interwencji. To przestrzenie niezwykle ważne nie tylko pod względem estetycznym, ale przede wszystkim z uwagi na ich rolę społeczną i gospodarczą. Chodzi tu głównie o funkcje centralnego miejsca życia społecznego, kulturalnego, a także turystycznego. 

Pawel_Zagaja.jpgPaweł Zagaja – Wójt Gminy Nowy Korczyn - Mieliśmy bardzo dobry wniosek, w przygotowanie którego włożyliśmy dużo serca i pracy. Cieszę się, że znalazło to odzwierciedlenie w postaci pozyskanego dofinansowania. Dzięki tym środkom, centrum naszego królewskiego miasteczka przejdzie kapitalną metamorfozę. To jest bardzo złożony, wielowątkowy projekt, którego głównym celem jest poprawa jakości i wzrost poziomu życia mieszkańców obszaru rewitalizacji poprzez ożywienie społeczne i gospodarcze oraz zwiększenie atrakcyjności i funkcjonalności przestrzeni publicznych przy zachowaniu dbałości o walory przyrodnicze tego obszaru.


 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Opłaty i terminy uiszczania opłat

Na terenie Gminy Nowy Korczyn od 1 lutego 2019 obowiązują następujące stawki opłat za gospodarowanie odpadami ...