Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Rowerowy Rajd Witosa 2018

Dodał: administrator Data: 2018-06-29 01:02:10 (czytane: 628)

Informujemy, że w dniach 30 czerwiec – 1 lipiec 2018 odbywać się będzie Rowerowy Rajd im. Wincentego Witosa na trasie Kielce – Borków – Pierzchnica – Chmielnik – Busko-Zdrój – Nowy Korczyn – Żabno – Wierzchosławice.

Wydarzenie to objął patronatem honorowym Wójt Gminy Nowy Korczyn Paweł Zagaja.
Na trasie rajdu przewidziany jest w Nowym Korczynie przystanek dla uczestników wraz z noclegiem. W czasie odpoczynku będą oni mogli poznać walory przyrodnicze oraz historyczne naszej miejscowości.
Przedsięwzięcie organizowane jest przez Stowarzyszenie „Tradycja i Nowoczesność” w partnerstwie z Forum Młodych Ludowców Województwa Świętokrzyskiego. Celem rajdu rowerowego jest popularyzacja aktywnego i zdrowego stylu życia, przybliżenie sylwetki Wincentego Witosa, a także popularyzacja walorów przyrodniczych Regionu Świętokrzyskiego, ziemi buskiej, Ponidzia oraz ziemi tarnowskiej.


Zobacz także

Informacja o I sesji Rady Gminy Nowy Korczyn

Dodane: 2018-11-16 10:49 - Komentarze  (0)  czytane (185)

TAGI:


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Informacja dla rolników w sprawie suszy

Zgodnie z komunikatem Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach na terenie Gminy Nowy Korczyn wystąpiło zagrożenie suszą...