Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Przedszkolaki powitały wiosnę

Dodał: a.nowak Data: 2018-04-16 09:17:18 (czytane: 771)

Dzieci z Punktu Przedszkolnego, spragnione ciepła i zieleni, dużo wcześniej rozpoczęły przygotowania do powitania ulubionej pory roku. Szukały oznak i zwiastunów wiosny, słuchały wierszy i śpiewały piosenki o tematyce wiosennej. Podczas zajęć przedszkolnych dzieci miały okazję wykazać się wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny.

Ponadto razem z wychowawczyniami wykonały ekologiczną Marzannę, która wzięła udział w konkursie organizowanym przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej oraz ZGOK Sp. z o.o. w Rzędowie. Przy okazji uczyły się selektywnej zbiórki surowców wtórnych.

 dzien_wiosny_01.JPG

Z kilkudniowym opóźnieniem spowodowanym niesprzyjającą pogodą, przedszkolaki wyruszyły barwnym korowodem ulicami Nowego Korczyna. Dzieci śpiewające wiosenne piosenki, przyciągały uwagę przechodniów. Wiosenne słońce przygrzewało i oświetlało roześmiane twarze uczestników marszu. Przedszkolaki pożegnały Marzannę - zimową pannę, a gromkimi brawami powitały wiosnę. Nie obyło się bez wspólnych zabaw na placu przedszkolnym.

Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję, że zagości u nas na dobre.

Marta Gajek

Zdjęć w galerii: 7

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Opłaty i terminy uiszczania opłat

Na terenie Gminy Nowy Korczyn od 1 lutego 2019 obowiązują następujące stawki opłat za gospodarowanie odpadami ...