Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Przedstawienie oraz warsztaty ekologiczne ,,O przyrodę dbamy, bo bardzo ją kochamy”

Dodał: administrator Data: 2018-05-07 14:32:15 (czytane: 790)

25 kwietnia 2018r. z okazji Dnia Ziemi dzieci z Punktu Przedszkolnego pod kierunkiem nauczycielek przygotowały dla rodziców przedstawienie pt. ,,O przyrodę dbamy, bo bardzo ją kochamy’’. Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Nowy Korczyn Pan Paweł Zagaja, który nagrodził dzieci słodkim upominkiem.

Przedszkolaki wcieliły się w role zwierząt i roślin występujących na łące: biedronek, motyli, ptaków, zajęcy, myszki, żabki, bociana, mrówek, trzmieli i kwiatów, a także dzieci, które nie potrafiły dbać o przyrodę. Mali aktorzy w ciekawy sposób przedstawili prośby mieszkańców tego ekosystemu do ludzi oraz pokazali, jak należy właściwie troszczyć się
o przyrodę. Przedszkolaki udowodniły, że głównym czynnikiem niszczącym przyrodę jest nieodpowiednia działalność człowieka. W naszym Punkcie Przedszkolnym, zarówno nauczyciele jak i rodzice już od małego uczą dzieci właściwego zachowania proekologicznego.

            Kolejnym przedsięwzięciem na rzecz ochrony środowiska były warsztaty plastyczno-techniczne dla dzieci i rodziców, którzy razem wykonywali zabawkę z surowców wtórnych.

Wspólnie spędzony czas dał uczestnikom wiele radości. Kreatywność i pomysłowość rodziców nie znała granic. Rodzic z dzieckiem tworzył, wycinał, manipulował i z odpadów „budował”. Powstały przepiękne zabawki, którymi dzieci mogły się od razu bawić.
W praktyczny sposób przedszkolaki przekonały się jak ważne dla środowiska jest słowo „recykling”. Można śmiało podsumować warsztaty hasłem - „Ze starego, coś nowego”.

 

Agnieszka Kowalska

 

Zdjęć w galerii: 56

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Opłaty i terminy uiszczania opłat

Na terenie Gminy Nowy Korczyn od 1 lutego 2019 obowiązują następujące stawki opłat za gospodarowanie odpadami ...