Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Projekt solarny zakończony

Dodał: administrator Data: 2017-05-10 21:15:59 (czytane: 1147)

Dobiegła końca realizacja projektu pn.: „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej i domach prywatnych w gminach powiatu buskiego i pińczowskiego”, współfinansowanego ze środków Szwajcarsko Polskiego Programu Współpracy.

Pod koniec kwietnia w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbyła się konferencja podsumowująca projekt oraz wieloletnią współpracę przy udziale strony szwajcarskiej, którą reprezentował Dyrektor Biura Szwajcarsko Polskiego Programu Współpracy – Guido Beltrani, lidera projektu – gminy Busko-Zdrój, gmin partnerskich oraz zaproszonych gości.

 solar1.jpg

Na terenie gminy Nowy Korczyn dzięki funduszom szwajcarskim udało się zamontować łącznie 357 instalacji solarnych na budynkach prywatnych, jedną instalację solarną na budynku użyteczności publicznej – Klubie Sportowym w Nowym Korczynie oraz trzy instalacje fotowoltaiczne na obiektach Stacji Uzdatniania Wody, przepompowni ścieków w Nowym Korczynie oraz na obiekcie Związku NIDA 2000 w Starym Korczynie.

 fotowoltaika2.jpg

W I etapie programu, realizowanym w latach 2014- 2015 zamontowano 202 instalacje solarne na budynkach prywatnych. Wykonawcą tego zadania było konsorcjum firm: Piotr Machalewski i Witold Świtkowski, Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe „WIKTOR” Sp.J. Radomsko oraz ECO-TEAM Sp. z O.O. Sp.K. Częstochowa. Łączny koszt montażu wyniósł blisko 2 ml złotych.

II etap programu, realizowany w latach 2016-2017 objął 155 gospodarstw na terenie gminy Nowy Korczyn, gdzie udało się zamontować układy solarne na łączną kwotę ponad 1 ml złotych. Wykonawcą tego zadania była firma FLEXIPOWER GROUP Sp. z O.O. Sp.K Wola Zaradzyńska.

W ramach projektu zostało zrealizowane także zadanie pn. „Zaprojektowanie
i wykonanie ogniw fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej”. Instalacje fotowoltaiczne do produkcji prądu o łącznej mocy 80kw zamontowano na przepompowni ścieków oraz ujęciu wody w Nowym Korczynie za kwotę ponad 371 tys. zł. W ramach współpracy powstała również jedna instalacja na obiekcie Związku NIDA 2000 w Starym Korczynie o łącznej mocy 40kw za kwotę ponad 186 tys. zł. Wykonawcą zadania była Firma ML System S.A. z siedzibą w Zaczerniu.

 solar2.jpg

Łączny koszt projektu tj. koszt montażu instalacji wraz z nadzorem inwestorskim oraz pozostałymi kosztami na terenie naszej gminy wyniósł ponad 3 mln 756 tys. zł. To znaczące zadanie wpłynęło niewątpliwie na poprawę środowiska, bilansu energetycznego oraz jakości życia mieszkańców. Oby jak najwięcej takich projektów.

Zobacz także

XLII Buskie Spotkania z Folklorem

Dodane: 2018-04-20 14:42 - Komentarze  (0)  czytane (100)

TAGI:


Komentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.80.185.137

Jan (2017-05-12 12:55:42)

Czekamy na projekt gazu ziemnego, szybkiego internetu światłowodowego i paneli fotovoltaicznych a takze poprawy jakości i cisnienia wody w Badżychowicach.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zasady segregacji odpadów na terenie Gminy Nowy Korczyn

Poniżej przedstawiamy Państwu ogólne rady, jak segregować i wyrzucać odpady, szczegółowy sposób segregacji obowiązujący na terenie...