Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa -Podprogram 2021

Dodał: administrator Data: 2022-01-18 14:50:36 (czytane: 497)

Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn informuje, iż od 01.01.2022r. uległo zwiększeniu kryterium dochodowe uprawniające do pomocy żywnościowej w ramach POPŻ.

Pomoc żywnościowa może być obecnie przekazywana osobom, którym miesięczny dochód nie przekracza:

- 1707,20 zł  dla osoby samotnie  gospodarującej

- 1320,00 zł  dla osoby w rodzinie.


Osoby zainteresowane pomocą żywnościową i uzyskaniem skierowania do jej otrzymania mogą jeszcze zgłaszać się do Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Korczynie ul. Buska 7  i zobowiązane są do przedstawienia dokumentów potwierdzających posiadany dochód  netto wszystkich członków rodziny, uzyskany w miesiącu poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku.
W przypadku emerytów i rencistów  prosimy o przedłożenie ostatniej decyzji przyznającej świadczenie emerytalne, rentowe, decyzji przyznającej świadczenie uzupełniające (500+ dla osoby niepełnosprawnej), zasiłek pielęgnacyjny, odcinek rentowy, itp.
Osoby posiadające gospodarstwo rolne (bądź gospodarstwo rolne w dzierżawie) w dniu składania skierowania o pomoc żywnościową  zobowiązane są do przedłożenia dokumentu potwierdzającego liczbę hektarów przeliczeniowych.
Informujemy również, iż w stosownym czasie zostaną podane do wiadomości publicznej szczegółowe informacje dotyczące terminów wydawania artykułów żywnościowych.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ferie zimowe 2022

Wesołych i bezpiecznych ferii, miłego, zimowego wypoczynku, oraz szczęśliwego, pełnego witalnych sił do pracy i nauki powrotu do szkoły....