Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa -Podprogram 2021

Dodał: administrator Data: 2021-11-09 13:36:39 (czytane: 444)

Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn wraz z Towarzystwem Miłośników Ziemi Korczyńskiej informują, iż po raz kolejny planują przystapić do realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 - Podprogram 2021 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD).

Wsparcie w ramach POPŻ w postaci paczek żywnościowych przeznaczone będzie dla osób zamieszkujących na terenie Gminy Nowy Korczyn, których dochód nie przekracza 220% kryterium dochodowego wynikającego z art. 8 ust.1 pkt 1 i art. 8 ust 1 pkt 2 ustawy o pomocy społecznej ( j.t. Dz.U.z 2020r. poz.1876, z późn.zm), tj. kwoty:

1 542,20 zł -w przypadku osoby samotnie gospodarującej,

1 161,60 zł -w przypadku osoby w rodzinie.

Osoby zainteresowane pomocą żywnościową i uzyskaniem skierowania do jej otrzymania mogą zgłaszać się do Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej                   w Nowym Korczynie ul. Buska 7 w godz. od 7.00 do 15.00 i zobowiązane są do  przedstawienia dokumentów potwierdzających dochód  netto wszystkich członków rodziny bez względu na tytuł i źródło ich uzyskania, uzyskany w miesiącu poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku.

W przypadku emerytów i rencistów prosimy o przedłożenie ostatniej decyzji przyznającej świadczenie emerytalne, rentowe, decyzji przyznającej świadczenie uzupełniające (500+ dla osoby niepełnosprawnej), zasiłek pielęgnacyjny, odcinek rentowy, itp.

Osoby posiadające gospodarstwo rolne w dniu składania skierowania o pomoc żywnościową  zobowiązane są do przedłożenia dokumentu potwierdzającego liczbę hektarów przeliczeniowych.

Informujemy również, iż w stosownym czasie zostaną podane do wiadomości publicznej szczegółowe informacje dotyczące terminów wydawania artykułów żywnościowych.

Zobacz także

Informacja o XXVI sesji Rady Miejskiej w Nowym Korczynie

Dodane: 2021-12-01 16:16 - Komentarze  (0)  czytane (162)

TAGI:


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Fundacja ŚKSM „Kaganek” w sprawie udzielania wsparcia w ramach programu „Szychta”

Zapraszamy fundacje, organizacje jednostki OSP oraz inne stowarzyszenia z terenu Gminy Nowy Korczyn do składania wniosków w ramach...