Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Program Mój Prąd

Dodał: administrator Data: 2021-07-02 14:50:07 (czytane: 228)

Od 1 lipca rozpoczyna się nabór wniosków w ramach programu MÓJ PRĄD. Dofinansowanie w formie dotacji do 50% kosztów kwalifikowanych mikroinstalacji, nie więcej niż 3 000 zł.

Rodzaje przedsięwzięć
🔅Przedsięwzięcia polegające na zakupie i montażu mikroinstalacji fotowoltaicznych – o zainstalowanej mocy elektrycznej od 2 kW do 10 kW, służących na potrzeby istniejących budynków mieszkalnych.
🔆Nie podlegają dofinansowaniu projekty polegające na zwiększeniu mocy już istniejącej instalacji fotowoltaicznej.
🔅Kto może skorzystać ?Osoby fizyczne wytwarzające energię elektryczną na własne potrzeby, które mają zawartą umowę kompleksową regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji.
🔅Dofinansowanie w formie dotacji do 50% kosztów kwalifikowanych mikroinstalacji wchodzącej w skład przedsięwzięcia nie więcej niż 3 tys. zł na jedno przedsięwzięcie.
🔆Nabór wniosków od 1.07.2021 r. do 22.12.2021 r. lub do wyczerpania alokacji środków
🔆NFOŚiGW będzie Beneficjentem (Grantobiorcą) Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ 2014-2020). Do celowo Wnioskodawca / Beneficjent programu Część 1) Program Mój Prąd na lata 2021 – 2023. 0 będzie Beneficjentem ostatecznym (Grantobiorcą końcowym) środków przeznaczonych na dofinansowanie w programie.
🔆W kolejnym planowanym naborze wniosków w Programie Priorytetowym „Mój Prąd” w roku 2022 przewidziane jest rozszerzenie dofinansowania o dodatkowe komponenty z zakresu magazynowania energii co uwzględni zmiany w regulacjach, w których przewidywane jest odejście od systemu opustów na rzecz prosumenta – aktywnego uczestnika rynku energii, który będzie dysponował prawem do sprzedaży wytworzonej przez siebie energii.
🔆Dofinansowanie udzielane jest w formie refundacji tj. poprzez zwrot kosztów poniesionych przez Wnioskodawcę po zrealizowaniu przedsięwzięcia i przyłączeniu instalacji do sieci dystrybucyjnej przez OSD.
🔆Przy wyborze instalacji o mocy większej niż 6,5 kW należało projekt instalacji PV uzgodnić z rzeczoznawcą ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz dokonać zgłoszenia instalacji do powiatowej lub miejskiej komendy PSP.

Zobacz także

Narodowe Czytanie Moralność Pani Dulskiej

Dodane: 2021-09-16 11:18 - Komentarze  (0)  czytane (101)

TAGI:


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Program Dobry Start

Od 1 lipca ZUS będzie przyjmował wnioski i wypłacał świadczenia Dobry Start. Przypominamy, że w Urzędzie Miasta i Gminy przy ul. Buskiej...